تزریق بوتاکس خط خنده

دو نوع خط لبخند وجود دارد که عبارت از خطوط نازولابیال و خطوط پریورال هستند. خطوط نازولابیال، مواردی هستند که از بینی به گوشه های دهان امتداد پیدا می کنند و علت ایجاد آنها خندیدن، لبخند زدن و حتی صحبت کردن در طول سال های طولانی است. خطوط پریورال چین و چروک هایی هستند که بر روی لب بالا ایجاد می شوند و علت ایجاد آنها پف کردن لب ها یا سیگار کشیدن است. در هر دو حالت، چین و چروک های پوست با حرکت های دهان هماهنگ می شوند و در نهایت این خطوط دائمی می گردند.

چه افرادی بیشتر در معرض ایجاد خطوط لبخند هستند؟

با بالا رفتن سن، شما متوجه می شوید که چین و چروک بر روی نواحی مختلف صورت شما همچون پیشانی، زیر چشم ها، بین ابروها و اطراف دهان تشکیل می شود. هر چند این مشکل با گذشت زمان برای همه افراد ایجاد می شود، اما زنان بیشتر از مردان مستعد ایجاد چین و چروک اطراف دهان هستند، زیرا ساختار پوست آنها در این ناحیه از بدن متفاوت از ساختار پوست مردان است. مشابه اکثر انواع چین و چروک ها، خطوط لبخند نیز در نتیجه بالا رفتن سن، مسائل ژنتیکی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سیگار کشیدن ایجاد می شوند. برای مثال، اگر شما به پدر، مادر، یا نیاکان خود نگاه کنید و همه آنها دچار خطوط لبخند شده باشند، احتمال ایجاد این مشکل برای شما بطور مشخص افزایش پیدا می کند. فاکتورهای ثانویه دیگر که می تواند بر ایجاد خطوط لبخند تاثیر داشته باشند شامل از دست دادن کولاژن و الاستین پوست (مواد اولیه ساخت پوست) و نیز تغییرات وزنی است.

درمان خط خنده

اگزومین XEOMIN داروی تنظیم اعصاب است که برای آرامش ماهیچه ها صورت استفاده می شود.انقباض ماهیچه ها باعث ایجاد چروک روی پوست می شود که علت این چروک ها حالت هایی است که شما هنگام عصبانیت و یا تعجب به چهره خود می دهید مثلا ابروهای خود رابه هم نزدیک می کنید .بوسیله داروی اعصاب اگزومینXEOMIN که برای آرامش ماهیچه ها به کارمی رود وباعث جلوگیری از حالت دادن به چهره می شود ماهیچه ها راحت می شوند و شما نمی توانید هیچ حالتی به چهره خود بدهید و اثر بوتاکس بر روی خط خنده چندین ماه باقی خواهد ماند .

تزریق بوتاکس واگزومین نئوروتاکسین neurotoxin  روی قسمت های از پوست که داری خطوط وچین وچروک است انجام میشود تا خط  خنده و اخم که براثر اخم کردن ویاخنده بوجود آمده است را از بین ببرد.نتایج این درمان ها بسیار تعجب انگیز می باشد.دای اسپرتDysport هم براساس تقاضا در دسترس افراد میباشد. بوتاکس واگزومین نئروتاکسین برای درمان میگرن وجلوگیری ازابتلا به میگرن موثراست.

با تزریق بوتاکس خط خنده ماهیچه های صورت در آن محل بی حرکت می شود و از انقباض ماهیچه های صورت جلوگیری می کند و این تزریق فقط درماهیچه هایی که خطوط ایجادشده انجام میشود. خط اخم بین ابروها ،خطوط زیرچشم وخطوط روی پیشانی بوسیله تزریق بوتاکس و ژل کاملا ازبین میروند. تزریق ژل و بوتاکس خط خنده و اخم یک هنر است. واینکه یک چهره تاچه مقدار به این مواد نیازدارد یک استراتژی خاص دارد که تزریق آن به اندازه باشد نه کمترونه بیشتر. وقتی شما می خندید،اخم می کنید ،هاج و واج نگاه می کنید ماهیچه های صورت شما منقبض می شود .

با گذشت زمان ،این انقباضات بر روی پوست شما چین و چروک عمیقی وخطوطی به جای می گذارند.مخصوصا اطراف چشم و دهان و بین ابروها وروی پیشانی این خطوط بیشتر است .این خطوط چهره شما را پیر،خسته ،غمگین وعصبانی به نظر می رساند.درمان زیبایی بوتاکس نه تنها می تواند از شدیدتر شدن این خطوط در طول حرکت طبیعی صورت جلوگیری کند بلکه می تواند نشانه های پیری را از روی چهره شما محوکند و شما را جوان تر از قبل نشان دهد. تزریق سریع ،قابل اطمینان و در از بین بردن و رفع خط خنده و اخم موثر می باشد خطوط و چین و چروک های صورت را حدود شش ماه یا بالاتر بدون هیچ جراحی و فاصله زمانی و با ناراحتی کم از بین می برد.

بوسیله تزریق های کوچک پشت سرهم بوتاکس چهره شما جوان تر به نظر می رسد و خطوط زیر چشم بین ابروها و خطوط افقی روی پیشانی شما وخطوط اطراف دهان و روی گردن را ازبین می برد. اگرچه تزریق نیاز به جراحی ندارد اما انتخاب یک متخصص باتجربه برای انجام این کار و از بین بردن خط خنده بسیار مهم می باشد. بیمار باید قبل از انجام  تزریق با دکترخود صحبت های لازم را انجام دهد تا دکتر از اینکه بیمار چه انتظاراتی دارد آگاهی پیدا کند و چگونه می تواند مشکل بیمار را حل کند تا بعد از تزریق به نتیجه دلخواه خود دست پیداکند و چهره اش جوان تر به نظر برسد.

بوتاکس ، از بخش هایی که برای صاف کردن چروک های صورت ساخته شده تشکیل شده است و توسط متخصصین تعلیم دیده مدیریت میشود . درمان ها ماهیچه های صورت را که باعث چین و چروک در صورت شده اند آرام میکند . ژل و بوتاکس خطوط روی صورت را که شما را خسته تر و عصبانی تر نمایان میسازد را برطرف میکند و همچنین در از بین بردن خط خنده موثر است.

روش تزریق ژل و بوتاکس

درمان ، معمولا درحدود ۱۰ دقیقه طول میکشد. بوتاکس بوسیله تزریق سوزن های کوچکی بر روی خط خنده که روی پوست ایجاد شده و باعث از بین بردن خطوط میشود. بعد از تزریق بوتاکس باعث می شود که ماهیچه ها شروع به آرام شدن کند و چین وچروک ها و خطوط روی صورت را کاهش دهد .

برای از بین بردن خط خنده احتیاج به بیهوشی ویا بی حسی موضعی نمی باشد وانجام این عمل کمترین درد را دارد وبسیار آسان است. متخصصین شما ،تزریقات کوچک به ماهیچه های شما رامدیریت می کنند و خطوط را ازبین می برند. رایج ترین قسمت هایی که احتیاج به تزریق بوتاکس دارند خطوط اخم بین ابروها ،خطوط پیشانی وخطوط زیر چشم می باشد.

بعد از تزریق

هیچ فاصله زمان برای درمان نیازندارید وشما در همان روز بهبود پیدا می کنید و نتیجه درمان خود رامشاهده می کنید. پزشک شما مراقبت های ویژه بعداز تزریق را برای شما بازگو می کند.

روش تزریق بوتاکس برای رفع  خط خنده و اخم بسیار ساده است .درمانی که بدون نیاز به جراحی می تواند چین وچروک ها وخطوط چهره را به طور موقت صاف کند و چهره شما را جوان تر و آرام ترکند.آن به طور موقت خطوط اخم ،خطوط پیشانی و خطوط زیر چشم را کاهش می دهد و یا کاملا از بین می برد .درمان بوتاکس دقایق کمی طول می کشد و تفاوت های خود را درطول چندین روز می توانید مشاهده کنید.تاثیر آن می تواند بیشتر از ۴ ماه باقی بماند.

یک ۱۵ دقیقه قرار ملاقات در مطب می تواند برای شما کافی باشد تا در مورد بیهوشی ،ویژگی های سنی ،وآناتومی خاص اطلاعاتی کسب کنید وبهترین نتیجه را ازانجام بوتاکس داشته باشید.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

فهرست
Call Now Button