دو نوع خط لبخند وجود دارد که عبارت از خطوط نازولابیال و خطوط پریورال هستند. خطوط نازولابیال، مواردی هستند که از بینی به گوشه های دهان امتداد پیدا می کنند و علت ایجاد آنها خندیدن، لبخند زدن و حتی صحبت کردن در طول سال های طولانی است. خطوط پریورال چین و چروک هایی هستند که بر روی لب بالا ایجاد می شوند و علت ایجاد آنها پف کردن لب ها یا سیگار کشیدن است. در هر دو حالت، چین و چروک های پوست با حرکت های دهان هماهنگ می شوند و در نهایت این خطوط دائمی می گردند.

چه افرادی بیشتر در معرض ایجاد خطوط لبخند هستند؟

با پیر شدن، اغلب افراد متوجه می‌شوند که چین و چروک‌ها در نواحی مختلف صورت‌شان، از جمله پیشانی، زیر چشم‌ها، میان ابروها و اطراف دهان، شکل گرفته است. این مشکل با گذشت زمان برای همه افراد ایجاد می‌شود، اما زنان بیشتر از مردان تحت تأثیر قرار گرفته و چین و چروک‌های اطراف دهان را تجربه می‌کنند. این امر به دلیل تفاوت ساختار پوست در این ناحیه برای زنان و مردان است. همچنین، مانند بسیاری از نوع‌های چین و چروک، خطوط لبخند نیز به دلیل عواملی مانند پیری، ژنتیک، افتاب‌گرفتگی و سیگار کشیدن شکل می‌گیرد. به عنوان مثال، اگر افراد خانواده شما همه دارای خطوط لبخند هستند، احتمال ایجاد این مشکل برای شما نیز وجود دارد. عوامل دیگری مانند از دست دادن کولاژن و الاستین پوست (مواد سازنده پوست) و تغییرات وزن نیز می‌تواند بر ایجاد خطوط لبخند تأثیرگذار باشد.

درمان خط خنده

اگزومین XEOMIN داروی تنظیم اعصاب است که برای آرامش ماهیچه ها صورت استفاده می شود.انقباض ماهیچه ها باعث ایجاد چروک روی پوست می شود که علت این چروک ها حالت هایی است که شما هنگام عصبانیت و یا تعجب به چهره خود می دهید مثلا ابروهای خود رابه هم نزدیک می کنید .بوسیله داروی اعصاب اگزومینXEOMIN که برای آرامش ماهیچه ها به کارمی رود وباعث جلوگیری از حالت دادن به چهره می شود ماهیچه ها راحت می شوند و شما نمی توانید هیچ حالتی به چهره خود بدهید و اثر بوتاکس بر روی خط خنده چندین ماه باقی خواهد ماند .

تزریق بوتاکس واگزومین نئوروتاکسین neurotoxin  روی قسمت های از پوست که داری خطوط وچین وچروک است انجام میشود تا خط  خنده و اخم که براثر اخم کردن ویاخنده بوجود آمده است را از بین ببرد.نتایج این درمان ها بسیار تعجب انگیز می باشد.دای اسپرتDysport هم براساس تقاضا در دسترس افراد میباشد. بوتاکس واگزومین نئروتاکسین برای درمان میگرن وجلوگیری ازابتلا به میگرن موثراست.

با تزریق بوتاکس خط خنده ماهیچه های صورت در آن محل بی حرکت می شود و از انقباض ماهیچه های صورت جلوگیری می کند و این تزریق فقط درماهیچه هایی که خطوط ایجادشده انجام میشود. خط اخم بین ابروها ،خطوط زیرچشم وخطوط روی پیشانی بوسیله تزریق بوتاکس و ژل کاملا ازبین میروند. تزریق ژل و بوتاکس خط خنده و اخم یک هنر است. واینکه یک چهره تاچه مقدار به این مواد نیازدارد یک استراتژی خاص دارد که تزریق آن به اندازه باشد نه کمترونه بیشتر. وقتی شما می خندید،اخم می کنید ،هاج و واج نگاه می کنید ماهیچه های صورت شما منقبض می شود .

با گذشت زمان ،این انقباضات بر روی پوست شما چین و چروک عمیقی وخطوطی به جای می گذارند.مخصوصا اطراف چشم و دهان و بین ابروها وروی پیشانی این خطوط بیشتر است .این خطوط چهره شما را پیر،خسته ،غمگین وعصبانی به نظر می رساند.درمان زیبایی بوتاکس نه تنها می تواند از شدیدتر شدن این خطوط در طول حرکت طبیعی صورت جلوگیری کند بلکه می تواند نشانه های پیری را از روی چهره شما محوکند و شما را جوان تر از قبل نشان دهد. تزریق سریع ،قابل اطمینان و در از بین بردن و رفع خط خنده و اخم موثر می باشد خطوط و چین و چروک های صورت را حدود شش ماه یا بالاتر بدون هیچ جراحی و فاصله زمانی و با ناراحتی کم از بین می برد.

بوسیله تزریق های کوچک پشت سرهم بوتاکس چهره شما جوان تر به نظر می رسد و خطوط زیر چشم بین ابروها و خطوط افقی روی پیشانی شما وخطوط اطراف دهان و روی گردن را ازبین می برد. اگرچه تزریق نیاز به جراحی ندارد اما انتخاب یک متخصص باتجربه برای انجام این کار و از بین بردن خط خنده بسیار مهم می باشد. بیمار باید قبل از انجام  تزریق با دکترخود صحبت های لازم را انجام دهد تا دکتر از اینکه بیمار چه انتظاراتی دارد آگاهی پیدا کند و چگونه می تواند مشکل بیمار را حل کند تا بعد از تزریق به نتیجه دلخواه خود دست پیداکند و چهره اش جوان تر به نظر برسد.

بوتاکس ، از بخش هایی که برای صاف کردن چروک های صورت ساخته شده تشکیل شده است و توسط متخصصین تعلیم دیده مدیریت میشود . درمان ها ماهیچه های صورت را که باعث چین و چروک در صورت شده اند آرام میکند . ژل و بوتاکس خطوط روی صورت را که شما را خسته تر و عصبانی تر نمایان میسازد را برطرف میکند و همچنین در از بین بردن خط خنده موثر است.

روش تزریق ژل و بوتاکس

درمان با بوتاکس معمولاً تنها حدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد. این درمان با تزریق سوزن‌های کوچک بر روی خطوط خنده که روی پوست ایجاد شده‌اند، انجام می‌شود و باعث از بین بردن خطوط می‌شود. پس از تزریق بوتاکس، ماهیچه‌ها شروع به آرام شدن می‌کنند و چین و چروک‌ها و خطوط روی صورت را کاهش می‌دهند.

برای از بین بردن خطوط خنده، احتیاج به بیهوشی یا بی‌حسی موضعی نیست و این عمل کمترین درد را دارد و بسیار آسان است. متخصصان شما، تزریقات کوچک به ماهیچه‌های شما را مدیریت می‌کنند و خطوط را از بین می‌برند. قسمت‌های رایجی که احتیاج به تزریق بوتاکس دارند شامل خطوط اخم بین ابروها، خطوط پیشانی و خطوط زیر چشم می‌باشد.

بعد از تزریق

شما نیازی به هیچ فاصله‌ای برای درمان ندارید و می‌توانید در همان روز بهبود پیدا کنید و نتایج درمان خود را مشاهده کنید. پزشک شما پس از تزریق، مراقبت‌های ویژه بعد از آن را برای شما توضیح می‌دهد.

روش تزریق بوتاکس برای رفع خطوط خنده و اخم بسیار ساده است. این درمان بدون نیاز به جراحی، می‌تواند چین و چروک‌ها و خطوط چهره را به طور موقت صاف کند و چهره شما را جوان‌تر و آرام‌تر نشان دهد. این درمان می‌تواند خطوط اخم، خطوط پیشانی و خطوط زیر چشم را به طور موقت کاهش دهد یا کاملاً از بین ببرد. تزریق بوتاکس تنها چند دقیقه زمان می‌برد و تفاوت‌های آن را در طول چند روز می‌توانید مشاهده کنید. تاثیر این درمان ممکن است بیشتر از ۴ ماه باقی بماند.

یک قرار ملاقات ۱۵ دقیقه‌ای در مطب می‌تواند برای شما کافی باشد تا در مورد بیهوشی، ویژگی‌های سنی و آناتومی خاص اطلاعاتی کسب کنید و بهترین نتیجه را از انجام بوتاکس داشته باشید.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

فهرست
مشاوره رایگان پروتز

You cannot copy content of this page

تلفن نوبت دهی کلینیک