بازدید کنندگان گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برخی سوالات رایج در عمل جراحی زیبایی بینی(رینوپلاستی) با ما همراه باشید و ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

۱٫ عمل جراحی زیبایی بینی(رینوپلاستی) چیست؟

رینوپلاستی یک عمل جراحی برای تغییر شکل ظاهر بینی است.

۲٫ آیا پس از عمل جراحی بینی، هیچ گونه جای زخمی باقی خواهد ماند؟

عمل جراحی بینی(رینوپلاستی) با چند مورد استثنا، به طور کامل درون حفره ی بینی انجام می شود. طی عمل جراحی درون بینی، دسترسی به چارچوب غضروفی و استخوانی بینی، ممکن خواهد بود. با اعمال تغییرات بر روی این چارچوب، می توان باعث ایجاد تغییرات مورد نظر، در قسمت خارجی بینی شد. در نتیجه، جای زخم های ایجاد شده، در درون بینی پنهان خواهند بود.

۳٫ وقتی که یک بینی بزرگ، طی رینوبلاستی کوچک می شود، چه اتفاقی برای پوست اضافه می افتد؟

پوست در حین عمل به طور متقارن جمع می شود، با این حال مقداری از این جمع شدن یا کوچک شدن، طی یک سال بعد از عمل جراحی زیبایی بینی(رینوپلاستی) ایجاد می شود؛ بنابراین باید صبور باشید تا نتایج نهایی حاصل از عمل بینی را مشاهده کنید.

۴٫ آیا عمل جراحی بینی نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد؟

خیر. عمل زیبایی بینی، عملی کاملا بی خطر و راحت است که به طور سرپایی انجام می شود.

۵٫ آیا حین عمل رینوبلاستی، استخوان های بینی من شکسته می شود؟

هر عمل جراحی بینی برای هر فرد به طور جداگانه طراحی می‌شود. در برخی موارد، اگر پل بینی فرد پهن باشد، شکستن استخوان بینی ممکن است لازم باشد، اما در موارد دیگر، این اقدام ضروری نیست. هنر جراحی بینی در توانایی تشخیص اینکه چه چیزی باید تغییر کند و چه چیزی نباید تغییر کند، نهفته است. مهارت جراحی بینی در این است که فقط قسمت‌هایی از بینی که نیاز به تغییر دارند، تحت عمل قرار گیرند.

۶٫ آیا برای دیگران مشخص خواهد بود که بینی من عمل شده است؟

در بسیاری از موارد، تغییرات ظریفی در بینی اعمال می‌شود که فرد عمل شده را به سختی می‌توان تشخیص داد. اما اگر بینی فرد نیاز به تغییر قابل ملاحظه‌ای داشته باشد، این تغییر به منظور بهبود ظاهر بینی، کاملاً قابل تشخیص خواهد بود.

۷٫ آیا می توان عمل جراحی بینی را همراه با سایر عمل های جراحی زیبایی صورت انجام داد؟

بله، می‌توان عمل جراحی بینی را همراه با سایر عمل‌های جراحی زیبایی انجام داد؛ به عنوان مثال، این عمل معمولاً همراه با عمل بزرگ کردن یا پروتز چانه انجام می‌شود. استفاده از پروتز برای افرادی که چانه‌ی آن‌ها عقب یا زیادی کوچک است، به همراه عمل جراحی بینی، باعث می‌شود که اعضای صورت، با هم هماهنگی بیشتری پیدا کنند. این عمل با بزرگ کردن چانه و قرار دادن پروتز سیلیکونی در داخل برش‌های یک چین نامعلوم پوست درون لب پایینی و یا زیر چانه انجام می‌شود.

۸٫ آیا استفاده از بانداژ ضروری است؟… اگر چنین است، چه مدت باید از آن استفاده کرد؟

همواره باید از بانداژ استفاده شود. گاهی اوقات پانسمان تنها بر روی نوک بینی و برای چند روز استفاده می شود، اما اغلب به فرم آتل یا گچ است که بر روی پل بینی و به مدت تقریبا یک هفته قرار می گیرد.

۹٫ بیمار تا چه مدت بعد از عمل، کبودی و احساس درد دارد؟

درد و ناراحتی بسیار کمی وجود خواهد داشت؛ مخصوصا اگر طی عمل جراحی بینی، تنها غضروف نوک بینی دچار تغییر شده باشد. طی جراحی های گسترده تر، دور ناحیه ی چشم، برای مدت تقریبا دو هفته کبود خواهد بود. مانند سایر عمل های جراحی زیبایی، درد ناشی از عمل زیبایی بینی، بسیار ناچیز است و به راحتی توسط داروهای ضد درد خوراکی، برطرف می شود. معمولا به دلیل گرفتگی بینی بعد از عمل، ناراحتی بیشتری ایجاد می شود تا درد معمولی.

۱۰٫ چه مدت بعد از عمل بینی، می توانم کار و فعالیت های ورزشی ام را از سر بگیرم؟

اغلب مشاغلی که نیاز به فعالیت شدید ندارند را می توان ۵ روز پس از عمل جراحی زیبایی بینی، از سر گرفت. ورزش های قدرتی را می توان ۴ هفته بعد از عمل شروع کرد و ورزش های تماسی را نیز می توان ۶ تا ۷ هفته بعد از عمل، شروع کرد.

۱۱٫ آیا احتمال ایجاد عوارض جانبی وجود دارد؟

عوارض جانبی قابل ملاحظه، در مورد عمل زیبایی بینی بسیار نادر است، و معمولا عفونت بعد از عمل هرگز ایجاد نمی شود. درصد کمی از افرادی که از نتیجه ی عملشان راضی نیستند، برای بار دوم تحت عمل جراحی قرار می گیرند تا به هدف مورد نظرشان دست یابند.

۱۲٫ پایین ترین سن برای انجام عمل رینوبلاستی چی سنی است؟

این امر به الگوی رشد فرد و سن بلوغ او بستگی دارد، که تا حدودی در زنان و مردان متفاوت است. در مردان، سنین ۱۴ تا ۱۵ سالگی و در زنان، سنین ۱۲ تا ۱۳ سالگی، مناسب است.

۱۳٫ آیا بیمه هزینه ی عمل را تقبل می کند؟

در عمل جراحی زیبایی که به منظور بهبود ظاهر فرد انجام می‌شود، هیچ گونه بازپرداختی توسط بیمه صورت نمی‌گیرد. اما عمل جراحی بینی که به منظور بهبود تنفس فرد انجام می‌شود، می‌تواند به همراه عمل زیبایی انجام شود. عمل بینی معمولاً با عنوان سپتوپلاستی شناخته می‌شود و این قسمت از عمل که به منظور تصحیح انسداد راه تنفس فرد انجام می‌شود، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

۱۴٫ قبل از عمل جراحی بینی، آیا می توانید به من نشان دهید که بعد از عمل چه تغییری در ظاهر من به وجود خواهد آمد؟

 بله. جراح شما از طریق نرم افزارهای کامپیوتری، شکل کنونی بینی تان را به شما نشان می‌دهد و شکل تقریبی بینی تان را بعد از عمل نیز نشان می‌دهد. این نرم‌افزار به شما کمک می‌کند که بتوانید اهداف خود را تجسم کنید و از محدودیت‌های آن آگاه شوید. اما این روش نمی‌تواند تضمین کند که نتایج دقیقی از عمل بینی شما را ارائه دهد.

خطرها و عوارض جانبی احتمالی

در مورد خطرات و عوارض جانبی احتمالی، ممکن است پس از چند ماه یا حتی سال‌ها از عمل جراحی بینی، عدم تقارن و بی‌نظمی‌هایی در شکل بینی رخ دهد، اما این تغییرات به قدری ناچیز است که تاثیری بر نتیجه‌ی کلی عمل ندارد. خونریزی به ندرت مشکلی ایجاد می‌کند و عفونت بسیار نادر است. تغییر در عملکرد بینی با این که امکان آن وجود دارد، اما بسیار غیرمعمول است.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

فهرست
مشاوره رایگان پروتز

You cannot copy content of this page

تلفن نوبت دهی کلینیک