سوالات رایج عمل جراحی زیبایی بینی(رینوپلاستی)

بازدید کنندگان گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برخی سوالات رایج در عمل جراحی زیبایی بینی(رینوپلاستی) با ما همراه باشید و ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

۱٫ عمل جراحی زیبایی بینی(رینوپلاستی) چیست؟

رینوپلاستی یک عمل جراحی برای تغییر شکل ظاهر بینی است.

۲٫ آیا پس از عمل جراحی بینی، هیچ گونه جای زخمی باقی خواهد ماند؟

عمل جراحی بینی(رینوپلاستی) با چند مورد استثنا، به طور کامل درون حفره ی بینی انجام می شود. طی عمل جراحی درون بینی، دسترسی به چارچوب غضروفی و استخوانی بینی، ممکن خواهد بود. با اعمال تغییرات بر روی این چارچوب، می توان باعث ایجاد تغییرات مورد نظر، در قسمت خارجی بینی شد. در نتیجه، جای زخم های ایجاد شده، در درون بینی پنهان خواهند بود.

۳٫ وقتی که یک بینی بزرگ، طی رینوبلاستی کوچک می شود، چه اتفاقی برای پوست اضافه می افتد؟

پوست در حین عمل به طور متقارن جمع می شود، با این حال مقداری از این جمع شدن یا کوچک شدن، طی یک سال بعد از عمل جراحی زیبایی بینی(رینوپلاستی) ایجاد می شود؛ بنابراین باید صبور باشید تا نتایج نهایی حاصل از عمل بینی را مشاهده کنید.

۴٫ آیا عمل جراحی بینی نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد؟

خیر. عمل زیبایی بینی، عملی کاملا بی خطر و راحت است که به طور سرپایی انجام می شود.

۵٫ آیا حین عمل رینوبلاستی، استخوان های بینی من شکسته می شود؟

هر عمل جراحی، برای فرد خاصی به طور جداگانه طراحی می شود. برخی از مراجعین در صورتی که پل بینی پهنی داشته باشند، باید استخوان بینی شان شکسته شود، اما در بسیاری موارد، این کار لزومی ندارد. هنر رینوپلاستی در توانایی تشخیص این که چه چیزی باید تغییر کند و چه چیزی نباید تغییر کند، نهفته است. مهارت جراحی بینی در جراحی قسمت هایی که اعمال تغییر فقط در آن قسمت ها لازم است، نشان داده می شود.

۶٫ آیا برای دیگران مشخص خواهد بود که بینی من عمل شده است؟

لزوما نه. در اغلب موارد تغییرات ظریفی در بینی اعمال می شود، بدون این که واضح باشد که فرد عمل کرده است. می توان از عمل کردن به صورتی که بینی زیادی شیب دار یا سربالا شود، خودداری کرد. با این حال اگر بینی شما به تغییر قابل ملاحظه ای نیاز دارد، این تغییر به منظور بهبود ظاهر بینی، کاملا مشخص خواهد بود.

۷٫ آیا می توان عمل جراحی بینی را همراه با سایر عمل های جراحی زیبایی صورت انجام داد؟

بله؛ و اغلب همراه با عمل بزرگ کردن یا پروتز چانه انجام می گیرد. استفاده از پروتز برای افرادی که چانه ی آن ها عقب است و یا زیادی کوچک است، به همراه عمل جراحی بینی، باعث می شود که اعضای صورت، با هم هماهنگی بیشتری پیدا کنند. این عمل با بزرگ کردن چانه به شکل قرار دادن پروتز سیلیکونی انجام میگیرد که در داخل برش های یک چین نامعلوم پوست درون لب پایینی و یا زیر چانه زده می شود.

۸٫ آیا استفاده از بانداژ ضروری است؟… اگر چنین است، چه مدت باید از آن استفاده کرد؟

همواره باید از بانداژ استفاده شود. گاهی اوقات پانسمان تنها بر روی نوک بینی و برای چند روز استفاده می شود، اما اغلب به فرم آتل یا گچ است که بر روی پل بینی و به مدت تقریبا یک هفته قرار می گیرد.

۹٫ بیمار تا چه مدت بعد از عمل، کبودی و احساس درد دارد؟

درد و ناراحتی بسیار کمی وجود خواهد داشت؛ مخصوصا اگر طی عمل جراحی بینی، تنها غضروف نوک بینی دچار تغییر شده باشد. طی جراحی های گسترده تر، دور ناحیه ی چشم، برای مدت تقریبا دو هفته کبود خواهد بود. مانند سایر عمل های جراحی زیبایی، درد ناشی از عمل زیبایی بینی، بسیار ناچیز است و به راحتی توسط داروهای ضد درد خوراکی، برطرف می شود. معمولا به دلیل گرفتگی بینی بعد از عمل، ناراحتی بیشتری ایجاد می شود تا درد معمولی.

۱۰٫ چه مدت بعد از عمل بینی، می توانم کار و فعالیت های ورزشی ام را از سر بگیرم؟

اغلب مشاغلی که نیاز به فعالیت شدید ندارند را می توان ۵ روز پس از عمل جراحی زیبایی بینی، از سر گرفت. ورزش های قدرتی را می توان ۴ هفته بعد از عمل شروع کرد و ورزش های تماسی را نیز می توان ۶ تا ۷ هفته بعد از عمل، شروع کرد.

۱۱٫ آیا احتمال ایجاد عوارض جانبی وجود دارد؟

عوارض جانبی قابل ملاحظه، در مورد عمل زیبایی بینی بسیار نادر است، و معمولا عفونت بعد از عمل هرگز ایجاد نمی شود. درصد کمی از افرادی که از نتیجه ی عملشان راضی نیستند، برای بار دوم تحت عمل جراحی قرار می گیرند تا به هدف مورد نظرشان دست یابند.

۱۲٫ پایین ترین سن برای انجام عمل رینوبلاستی چی سنی است؟

این امر به الگوی رشد فرد و سن بلوغ او بستگی دارد، که تا حدودی در زنان و مردان متفاوت است. در مردان، سنین ۱۴ تا ۱۵ سالگی و در زنان، سنین ۱۲ تا ۱۳ سالگی، مناسب است.

۱۳٫ آیا بیمه هزینه ی عمل را تقبل می کند؟

برای عمل جراحی صرفا زیبایی که به منظور بهبود ظاهر فرد انجام می گیرد، هیچ گونه بازپرداختی توسط بیمه صورت نمی گیرد. با این حال عمل جراحی بینی که به منظور بهبود تنفس فرد صورت می گیرد، می تواند به همراه عمل زیبایی انجام گیرد. عمل بینی معمولا با عنوان سپتوپلاستی شناخته می شود و این قسمت از عمل که به منظور تصحیح انسداد راه تنفس فرد انجام می گیرد، تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

۱۴٫ قبل از عمل جراحی بینی، آیا می توانید به من نشان دهید که بعد از عمل چه تغییری در ظاهر من به وجود خواهد آمد؟

بله. جراح شما از طریق نرم افزارهای کامپیوتری، شکل کنونی بینی تان را به شما نشان می دهد و شکل تقریبی بینی تان را بعد از عمل نیز نشان می دهد. این نرم افزار به شما کمک می کند که بتوانید اهداف خود را تجسم کنید و از محدودیت های آن آگاه شوید. به هر حال این روش نمی تواند تضمین کند که نتایج دقیقی از عمل بینی شما را ارائه دهد.

خطرها و عوارض جانبی احتمالی

ممکن است پس از طی ماه ها و یا سال ها از عمل جراحی بینی، عدم تقارن و بی نظمی هایی در شکل بینی رخ دهد اما این تغییرات به قدری ناچیز است که تاثیری بر نتیجه ی کلی عمل ندارد. خونریزی به ندرت ایجاد مشکل می کند. عفونت بسیار نادر است. تغییر در عملکرد بینی با این که امکان آن وجود دارد، اما بسیار غیر معمول است.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

فهرست
Call Now Button