پد خار پاشنه چگونه به کاهش درد پاشنه پا کمک می کند؟

استفاده از محصولات مراقبت از پاشنه پا به همراه مسکن، تا حد زیادی ناراحتی خار پاشنه و همچنین درد آن را تسکین می‌دهد، التهاب را کاهش می‌دهد و قدرت عضلات و استخوان‌های پاشنه پا را افزایش می‌دهد. این محصولات شامل محافظ و نگهدارنده پاشنه، پد مراقبت از پاشنه، بالشتک پاشنه و تکیه‌گاه قوس پا می‌باشد.

پد پا ساده‌ترین محصولات برای پاها هستند. می‌توان آن‌ها را در قسمت کف پا یا داخل کفش قرار داد، اما فقط یک قسمت کوچک از کفش را اشغال می‌کند. از آن‌ها برای درمان بیماری‌هایی که اغلب باعث درد در قسمت جلوی پا از جمله خار پاشنه می‌شوند، استفاده می‌شود. بسیاری از مدل‌ها، اشکال و اندازه‌ها از جمله پدهای دایره‌ای یا “دونات”، پدهای بانیون و پدهای متاتارس در بازار موجود هستند.

خار پاشنه چیست؟


خار پاشنه

خار پاشنه برجستگی‌های استخوانی در قسمت پاشنه پا است که در اثر رسوبات کلسیم ایجاد می‌شود. این وضعیت به سندرم خار پاشنه نیز معروف است و می‌تواند تا نیم اینچ طول داشته باشد. خار پاشنه با کمک اشعه ایکس پاشنه پا قابل تشخیص است خار پاشنه همچنین می‌تواند با یک بیماری پا همراه باشد که به آن پلانتار فاسیا گفته می‌شود. خار پاشنه را می‌توان با ورزش، ارتزهای سفارشی برای هر فرد به صورت مخصوص و داروهای خاص تجویز شده توسط پزشک معالجه کرد. خار پاشنه به طور کلی با روش‌هایی درمان می‌شود که به کاهش التهاب یا جلوگیری از آسیب به محل کمک می‌کند.

علائم خار پاشنه


علائم دردناکی از خار پاشنه وجود دارد که می‌توان با مشاهده آن‌ها، متوجه شروع این بیماری شد:

 • التهاب و تورم در قسمت جلوی پاشنه پا
 • هنگامی که صبح از خواب بیدار می‌شوید دردی مانند چاقو در پاشنه فرو می‌رود و بسیار شدید است
 • دردی مبهم و آزار دهنده در طول روز
 • برجستگی استخوانی قابل مشاهده زیر پاشنه
 • حساسیت و بی‌حسی در قسمت پاشنه پا

علل خار پاشنه


سه دلیل عمده برای خار پاشنه وجود دارد:

 • فرسودگی بافت‌های نرم پاشنه به دلیل کشیدگی طولانی مدت عضلات و رباط‌ها یا آسیب دیدن آن‌ها
 • غشای پوشاننده استخوان‌های پاشنه به دلیل آسیب دیدگی دچار کشیدگی یا پارگی می‌شوند.
 • رسوب بیش از حد کلسیم در استخوان پاشنه می‌تواند باعث ایجاد یک برآمدگی شود که به غشاها، عضلات و بافت‌های پاشنه آسیب برساند.

عوامل خطر


 • ناهنجاری در راه رفتن، وارد آوردن فشار اضافی به استخوان پاشنه، رباط‌ها و اعصاب اطراف ناحیه پاشنه
 • پریدن، دویدن روی سطوح سفت و سخت
 • کفش‌هایی که مناسب پا نیستند یا بد پوشیده شده‌اند، مخصوصاً کفش‌هایی که از قوس پا پشتیبانی نمی‌کنند.
 • چاقی یا اضافه وزن
 • کاهش انعطاف پذیری فاسیای کف پا و نازک شدن پد محافظ چربی پاشنه با افزایش سن
 • دیابت
 • کاری که باعث می‌شود بیشتر روز فرد روی پاهایش بایستد.
 • افرادی با کف پای صاف یا قوس بلند

پد خار پاشنه


پدهای خار پاشنه

پدهای خار پاشنه ضخیم هستند و مانند بالشتکی در داخل کفش قرار می‌گیرند و شوک را کاهش می‌دهند و از درد در قسمت پاشنه جلوگیری می‌کنند این پدها با استفاده از تجزیه و تحلیل الگوی راه رفتن انسان برای تسکین درد پاشنه هنگام راه رفتن طراحی شده‌اند. برای تسکین حداکثر درد در قسمت پاشنه پا از این پدها استفاده کنید. برای محافظت در اطراف خار پاشنه، قسمت مرکزی قابل جدا شدن است آن را بیرون بیاورید. پدهای خار پاشنه حساسیت زا و سمی نیستند. به راحتی در بیشتر کفش ها جا می‌گیرند. قابلیت شستن و خشک شدن دارند. پدهای ژله‌ای خار پاشنه ضخامت ۴/۱ دارند.

 • سایز کوچک متناسب با اندازه‌های زنانه ۴٫۵ – ۶، اندازه مردانه ۳ – ۴٫۵
 • متوسط ​​متناسب با سایزهای زنانه ۷ – ۸٫۵، سایز مردانه ۵ – ۷
 • بزرگ متناسب با اندازه زنان ۹ – ۱۱، اندازه مردان ۸
 • پد خار پاشنه با کفی قابل حذف در درمان گرفتگی عصب باکستر، درد پاشنه، سندرم خار پاشنه، ورم کف پا استفاده می‌شود.

مزایا


مزایای پد خار پاشنه

پد خار پاشنه درد را تسکین می‌دهد. همچنین این پدها در طول روز شوک‌ها را با راحتی هر چه تمام‌تر جذب می‌کنند. استفاده از آن‌ها آسان است و به سرعت به بخشی اساسی از زندگی روزمره شما تبدیل می‌شوند.

نحوه استفاده

کاپ‌های پاشنه را در پشت کفش خود قرار دهید. آن‌ها را به طور مرتب با آب و صابون تمیز کنید و اطمینان حاصل کنید که از سر جای خود تکان نمی‌خورند. این محصول یک تقویت کننده و برای راحتی کف پا است و یک ارتز پزشکی نیست.

دیگر راه‌های درمان خار پاشنه


ورم کف پا، علت شایع دیگر درد پا، ارتباط تنگاتنگی با خار پاشنه دارد. خار پاشنه می‌تواند بدون درد باشد، اما ورم کف پا یک بیماری دردناک است که وقتی نوار بافتی که پاشنه شما را به انگشتان پا متصل کرده ورم می‌کند، ایجاد می‌شود. ممکن است درد فاسئیت کف پا و خار پاشنه مشابه یکدیگر باشند پس برای تشخیص حرفه‌ای و درمان دقیق از اشعه ایکس استفاده می‌شود.

پزشکان می‌توانند درد پای شما را ارزیابی کنند و یک برنامه درمانی به شما پیشنهاد کنند که برای شما مفید باشد – جراحی آخرین چاره است. گاهی خار پاشنه بسیار دردناک است و بر سبک زندگی فعال شما تأثیر می‌گذارد، اما با استفاده از این استراتژی‌های درمانی محافظه کارانه، می‌توانید خیال خود را راحت کرده و از زندگی لذت ببرید.

خار پاشنه یک بیماری قابل درمان است، اما در صورت عدم مراقبت می‌تواند باعث عوارض عمده و درد بسیار زیادی شود. روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان خار پاشنه را درمان کرد، که شامل دو نوع عمده تسکین درد و بازسازی پاشنه پا است.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی جهت درمان خار پاشنه

برای کاهش درد و جلوگیری از جراحی، فیزیوتراپیست‌ها یک برنامه ورزشی شخصی برای درمان پلانتار طراحی می‌کنند که شامل:

 • کشش فاسیای کف پا، گاستروکنمیوس و سولئوس
 • ماساژ
 • تقویت عضلات کف پا
 • ضربه زدن
 • مشاوره در مورد کفش مناسب
 • کنترل درد
 • یخ درمانی (سرما درمانی)
 • برنامه تمرینی فعال

اگر این روش ناموفق باشد و کف پا همچنان درد داشته باشد، گزینه بعدی جراحی است

فیزیوتراپی بعد از جراحی برای کاهش درد و تورم و احیای شما روی پاها مهم است.

کشش

کشش‌های خاص برای شل کردن عضلات و تسکین درد پاشنه پا و پلانتار فاسیا به کار می‌روند. حرکات کششی هنگام بیدار شدن از خواب یا هنگام خوابیدن می‌توانند به طور قابل توجهی درد پا ناشی از خار پاشنه و ورم کف پا را کاهش دهند.

پزشک متخصص غدد می‌تواند یک روش کششی را برای بهبود درد در پاشنه پا توصیه کند، یا می‌توانید برای شروع کار با یک متخصص طب فیزیکی همکاری کنید. کشش پا اغلب در درمان این نوع درد ساده اما بسیار موثر است.

گرم شدن قبل از ورزش و خنک کردن بدن بعد از تمرین به کاهش آسیب شما کمک می‌کند و از التهاب جلوگیری می‌کند. استفاده از کمپرس سرد پس از ورزش یا قرار گرفتن طولانی مدت روی پاها می‌تواند التهاب و درد مرتبط با خار پاشنه را کنترل کند.

کفی کفش

اگر از خار پاشنه یا ورم کف پا رنج می‌برید، قرار دادن کفی کفش یا ارتزهای سفارشی می‌تواند علت درد شما را اصلاح کند. ارتزها پای شما را در حالت تراز طبیعی قرار می‌دهند و عدم تعادل بیومکانیکی را اصلاح می‌کنند.

کفی‌های کفش از قوس کف پای شما پشتیبانی می‌کنند و حالت یک بالشتک عمل می‌کنند تا فشار کمتری به پاشنه‌هایتان وارد شود. قرار دادن ارتزهای سفارشی که با گچ از پاهای شما ساخته می‌شوند موارد بیومکانیکی شدیدتری را برطرف می‌کنند و ممکن است نیاز به درمان تهاجمی‌تر خار پاشنه شما را از بین ببرند.

داروهای ضد التهاب

درد خار پاشنه می‌تواند ناشی از مالیدن رسوب استخوانی به بافت نرم داخل پای شما باشد که منجر به التهاب می‌شود. مصرف داروهای ضد درد مانند استامینوفن، آسپیرین یا ایبوپروفن می‌تواند التهاب در پاشنه پا را کاهش دهد.

تزریق استروئید

تزریق استروئید

اگر داروهای بدون نسخه و سایر اقدامات محافظه کارانه پس از چند ماه درد خار پاشنه شما را تسکین نداد، ممکن است پزشکان تزریق کورتیکواستروئید را توصیه کنند. تزریق در محل درد شما برای کاهش درد و کاهش التهاب در پاشنه و قوس پای شما موثر است.

کورتیزون به عنوان پاسخ به درد و استرس به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود. به منظور کاهش التهاب، ممکن است یک نسخه مصنوعی از این هورمون به کنار پاشنه تزریق شود. کاهش التهاب به طور قابل توجهی دردی را که هفته‌ها ادامه می‌یابد را کاهش و تسکین می‌دهد. به منظور دستیابی کامل به مزایای درمان، ممکن است به چند تزریق نیاز باشد.

جراحی

بیشتر موارد درد خار پاشنه می‌تواند در طی چند هفته یا چند ماه با این روش‌های درمانی محافظه کارانه برطرف شود. پوشیدن کفش مناسب و کشش منظم می‌تواند به کنترل درد خار پاشنه کمک کند و از وخیم‌تر شدن خار پاشنه جلوگیری کند. در موارد جدی‌تر، ممکن است جراحی برداشتن خار استخوان و ترمیم بافت آسیب دیده برای درمان درد لازم باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره و تماس