کاربرد کمربند طبی در درمان دیسک کمر چیست؟

  1. خانه
  2. بریس
  3. کاربرد کمربند طبی در درمان دیسک کمر چیست؟

دیسک کمر که به آن دیسک برآمده یا دیسک پاره شده یا دیسک بیرون زده نیز گفته می‌شود، یکی از مشکلات ستون فقرات است که ممکن است در هر جایی از ستون فقرات ایجاد شود؛ اما اغلب در ناحیه کمر رخ می‌دهد. برای این وضعیت، درمان‌های اثربخش بسیاری وجود دارد که در بین آن‌ها استفاده از کمربند طبی بهترین درمان است.

دیسک برآمده یک حالت شایع است که معمولاً با افزایش سن رخ می‌دهد. این یک فرایند طبیعی است و ممکن است شما هیچ کار اشتباهی نکرده باشید. در این فرایند، آب موجود در دیسک نسبت به قبل کاهش می‌یابد و دیسک کمتر انعطاف پذیر می‌شود، که باعث درد کمر، به خصوص در ناحیه پایینی کمر، می‌شود.

برای درمان دیسک فتق، روش‌های خاصی وجود دارد که باید با پزشک خود درباره آن مشورت کنید. اما دیسک برآمده به طور کلی یک وضعیت پیچیده نیست و ممکن است نیاز به جراحی نداشته باشد. استفاده از یک کمربند طبی مناسب می‌تواند به کاهش درد کمک کند و بهبودی را تسریع کند. با این حال، برای درمان صحیح و کامل، توصیه می‌شود به پزشک مراجعه کنید و مطمئن شوید که نیاز به استفاده از کمربند طبی را دارید.

ملاقات با پزشک مهم است زیرا در برخی موارد ممکن است دیسک برآمده به حدی شدید باشد که نیاز به جراحی داشته باشد، به ویژه برای بیمارانی که مشکلاتی مانند مشکل در راه رفتن، ضعف عضلات و عدم کنترل مثانه دارند. پزشک شما می‌تواند بر اساس شرایط شما، روش‌های مناسب و بهترین راه حل را تعیین کند.

کاربرد کمر بند طبی در درملن دیسک کمر

چگونه می‌توانیم بهترین کمربند طبی برای دیسک کمر را انتخاب کنیم؟


بهترین کمر بند طبی درمان دیسک کمر

عوامل مختلفی وجود دارند که باعث می‌شوند یک کمربند طبی مناسب دیسک فتق کمر باشد. در اینجا کمربندهای طبی مورد بررسی قرار گرفته و همه آن‌ها باید خصوصیاتی که در ادامه می‌آید را داشته باشند:

راحتی

هرگز نباید در حالی که با درد کمر دست و پنجه نرم می‌کنید، به دنبال چیزی بروید که باعث عدم راحتی شما شود. انتخاب کمربند طبی مناسب بسیار حائز اهمیت است. این کمربندها باید از مواد نرم و دارای منافذ جهت عبور هوا باشند تا بتوانند گرما و رطوبت اضافی را از بین ببرند. بهترین مواد برای ساخت کمربند طبی، مانند نئوپرن، باید باعث سوزش پوست یا بروز بثورات پوستی نشوند.

وجود تسمه‌های قابل تنظیم نیز باعث می‌شود که شما بتوانید کمربند طبی را با بدن خود تنظیم کنید. بنابراین ویژگی‌های ارگونومیک و قابلیت تغییر و تنظیم با بدن خود باید در انتخاب کمربند طبی اولویت قرار گیرد. این ویژگی‌ها باعث راحتی شما در هنگام استفاده از کمربند طبی می‌شوند.

 قدرت استحکام و دوام

قدرت استحکام و دوام نیز باید در طراحی کمربند طبی مورد بررسی قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که کمربند برای پشتیبانی و محافظت از کمر شما قدرت کافی دارد. همه کمربندهای طبی بررسی شده، باید قوی و دوامی باشند و همچنین باید قابل شستشو و استفاده مجدد باشند.

بررسی مشتریان

آنچه که خریداران درباره یک محصول می‌گویند، صرف نظر از آنچه که تولید کننده درباره محصول می‌گوید، اهمیت دارد. این بهترین ایده را به شما می‌دهد که کدام کمربند طبی مناسب‌تر است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با کمربند طبی  میتوانید با شماره تماس ۰۹۱۲۸۴۴۴۹۹۰ ارتباط برقرار کنید.

مزایای کمربند طبی


مزایای کمر بند طبی

صفحات جلویی و پشتی، حداکثر پشتیبانی را فراهم کنند

ترکیب صفحات جلویی (قدامی) و پشتی (خلفی)، فشرده سازی بهینه و ثبات لازم را فراهم می‌کند که این امر با جابجایی و انتقال مقداری از وزن بار به شکم و بهبود وضعیت حمل، فشار روی ستون فقرات شما را کاهش می‌دهد. اتصالات کمربند طبی از پلاستیک سبک و کاربردی و مقاوم در برابر ضربه و گرما ساخته شده‌اند.

کمربند‌های طبی متناسب با آناتومی پزشکی طراحی شده‌اند و در نتیجه از انحناهای طبیعی ستون فقرات شما، برای قرار گرفتن در یک تناسب راحت، پشتیبانی می‌کنند و بسته به سطح فشرده سازی مورد نظر یا فعالیت‌هایی که انجام می‌دهید، ممکن است کمر شما به پشتیبانی بیشتر یا کمتر نیاز داشته باشد.

مواد راحت و دارای قابلیت تنفس

یک کمربند طبی دارای قابلیت کشسانی خوب برای کاهش درد بخش پایینی کمر، از یک ماده نرم و دارای قابلیت تنفس تشکیل شده است. دیگر لازم نیست درباره ساییدگی سطح پوست یا تحریک و التهاب پوستی نگران نباشید؛ زیرا کمربند طبی به راحتی و بدون ایجاد اصطکاک روی پوست شما قرار می‌گیرد. با توجه به سبکی وزن مواد، بسته به ترجیح خود می‌توانید کمربند طبی را روی لباس یا زیر آن بپوشید.

کاربرد آسان

دیسک برآمده یک وضعیت شایع است که معمولاً با گذشت سن اتفاق می‌افتد. این یک فرآیند طبیعی است و ممکن است شما هیچ کار اشتباهی انجام نداده باشید. در این فرآیند، آب موجود در دیسک کمتر می‌شود و دیسک کمتر انعطاف‌پذیر می‌شود که باعث درد کمر، به خصوص در ناحیه پایینی کمر، می‌شود.

برای درمان دیسک برآمده، روش‌های خاصی وجود دارد که باید با پزشک خود درباره آن مشورت کنید. اما دیسک برآمده به طور کلی یک وضعیت پیچیده نیست و ممکن است نیاز به جراحی نداشته باشد. استفاده از یک کمربند طبی مناسب می‌تواند به کاهش درد کمک کند و بهبودی را تسریع کند. با این حال، برای درمان صحیح و کامل، توصیه می‌شود به پزشک مراجعه کنید و مطمئن شوید که نیاز به استفاده از کمربند طبی را دارید.

ملاقات با پزشک بسیار مهم است زیرا در برخی موارد ممکن است دیسک برآمده به حدی شدید باشد که نیاز به جراحی داشته باشد، به ویژه برای بیمارانی که مشکلاتی مانند مشکل در راه رفتن، ضعف عضلات و عدم کنترل مثانه دارند. پزشک شما می‌تواند بر اساس شرایط شما، روش‌های مناسب و بهترین راه حل را تعیین کند.

سوالات رایج پرتکرار


چگونه می‌توان دیسک کمر را تشخیص داد؟

همانطور که قبلاً اشاره شده، بروز دیسک برآمده معمولاً باعث ایجاد درد شدید در ناحیه پایینی کمر می‌شود. بروز دیسک کمر می‌تواند منجر به وضعیت‌هایی شود که می‌تواند وجود آن را تأیید کند. برای تشخیص دقیق دیسک کمر، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا شما را معاینه کند. در اکثر موارد، اسکن اشعه ایکس برای ردیابی سایر دلایل احتمالی درد کمری که احساس می‌کنید، استفاده می‌شود. این اقدامات معمولاً به منظور تشخیص درست درد دیسک کمری انجام می‌شود.

اگر دیسک کمر درمان نشده باقی بماند، چه اتفاقی می افتد؟

اگر دیسک برآمده یا دیسک بیرون لغزیده درمان نشود، ممکن است به شرایط شدیدتر و پیچیده‌تری منجر شود. در اغلب موارد، این می‌تواند به آسیب دائمی و شدید در اعصاب کمر منجر شود. در شرایط پیچیده‌تر، ممکن است پالس‌های عصبی قسمت پایینی کمر را قطع کرده و باعث عدم کنترل روده یا مثانه شود.

بدون شک، دیسک فتق یک وضعیت است که بهتر است بدون درمان آن را نادیده نگیرید، و استفاده از کمربند طبی می‌تواند به شما کمک کند تا از شدت این شرایط جلوگیری کنید.

گزینه های درمانی برای دیسک کمر چیست؟

گزینه های درمانی عبارتند از:

  • استراحت مداوم و اجتناب از ورزش‌های سنگین و بلند کردن اجسام سنگین
  • انجام تمرینات و ورزش‌های فیزیوتراپی
  • استفاده از گرما و یخ برای کاهش التهاب و تسکین بافت‌های دردناک
  • صحبت کردن با پزشک درباره تزریق کورتیزول یا جراحی
  • تهیه تشک خواب دارای کیفیت بالا برای دیسک کمر

این که آیا می‌توانید با استفاده از روش‌های غیر تهاجمی یا جراحی، دیسک کمر را درمان کنید، به شدت علائم شما و همچنین وضعیت سلامت عمومی شما بستگی دارد. تقریباً در ۹۰ درصد بیماران، انجام روش‌های غیر تهاجمی برای کاهش علائم دیسک کافی است اما در تعداد اندکی از بیماران، لازم است برای برداشتن قسمت بیرون زده دیسک یا در موارد نادر تمام دیسک، عمل جراحی انجام شود.

کمربند طبی چه وضعیت‌ها و آسیب‌هایی را درمان می‌کند؟

کمربند طبی به تثبیت مهره‌های ستون فقرات در ناحیه قفسه سینه تا مهره‌های متصل به مفصل ساکروایلیاک (SI)  کمک می‌کند و انواع مختلفی از وضعیت‌های پزشکی و صدمات، از جمله پارگی، برآمدگی یا لغزش دیسک (فتق)، اسکولیوزیس، باریک بودن مجرای نخاعی، سندروم فاست، ضعف ناحیه لومبوساکرال، اسپوندیلوزیس، سیاتیک و موارد دیگر را کاهش می‌دهد.

آیا کمربند طبی می‌تواند به دیسک کمک کند؟

دیسک کمر منجر به درد شدید کمر می‌شود و پوشیدن یک کمربند طبی ، برای درد بخش پایینی کمر می‌تواند یک روش درمانی مناسب برای کاهش یا از بین بردن دردی باشد که احساس می‌کنید. پوشیدن کمربند طبی همچنین می‌تواند به پیشگیری از آسیب دیدگی کمک کند و همچنین با فراهم کردن فشرده سازی و پشتیبانی مناسب از ناحیه کمر ثبات آن را فراهم نموده و به بهبودی سریع‌تر کمک کند.

چه موقع باید کمربند طبی بپوشم؟

کمربند طبی ارتوپدی کمر زنان و مردان را می‌توان در طول روز و برای تثبیت اتصالات T9 تا SC پوشید. استفاده از کمربند طبی در هنگام خواب، توصیه نمی‌شود به جای آن می‌توان نسبت به خرید تشک تخت خواب مخصوص برای بیماران مبتلا به دیسک دژنراتیو و غیره اقدام نمود.

چه کسانی می‌توانند برای پشتیبانی از ستون فقرات این وسیله پزشکی را بپوشند؟

زنان و مردان در هر سنی می‌توانند از مزایای کمربندهای طبی بهره مند شوند اما تنها تا زمانی که دور کمر آن‌ها ۶۸ اینچ یا کمتر باشد.

باید چه سایزی خریداری کنم؟

با استفاده از یک نوار اندازه‌گیری نرم و انعطاف پذیر، دور کمر خود را اندازه بگیرید. کمربند طبی تا دور کمر ۶۸ اینچ را پشتیبانی می‌کند.

چه موقع باید از اعمال حرارت یا یخ برای تسکین استفاده کنم؟

به طور معمول ۴۸ ساعت اول پس از آسیب دیدگی، می‌توان از یخ برای تسکین استفاده کرده و ۴۸ ساعت پس از آسیب دیدگی استفاده از حرارت توصیه می‌شود.

دستورالعمل شست و شو

صفحه‌های شکمی و کمری و صفحه ژلی روی کمر را قبل از شستشو خارج کنید. همه تسمه‌ها را ببندید و کمربند طبی را با صابون ملایم و با استفاده از دست بشویید. قبل از استفاده مجدد از آن اجازه دهید در معرض هوای آزاد کاملا خشک شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با کمربند طبی  میتوانید با شماره تماس ۰۹۱۲۸۴۴۴۹۹۰ ارتباط برقرار کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان پروتز تلفن نوبت دهی کلینیک