انواع دمپایی و صندل طبی زنانه و مردانه

  1. خانه
  2. کفش و کفی طبی
  3. انواع دمپایی و صندل طبی زنانه و مردانه

مشکلات پا به دلایل مختلفی از جمله بیماری، آسیب دیدگی‌ها، استفاده از کفش‌های نامناسب یا افزایش سن به وجود می‌آید. ما در مرکز جامع توانبخشی امید انواع متنوعی از کفش‌های طبی و محصولات مراقبتی از پا را ارائه می‌دهیم که می‌تواند درد را کاهش داده و از ایجاد عارضه‌های ناسالم در پا جلوگیری کند.

اگر شما در هنگام استفاده از صندل و دمپایی از درد یا خستگی پا رنج می‌برید، تیم متخصصان ما در مرکز جامع توانبخشی امید آماده است تا به شما کمک کنند. آیا شما از یکی از بیماری‌های زیر رنج می‌برید؟

  • پاهای دیابتی
  • پرونیشن پا
  • کف پای صاف
  • پینه پا

یا فقط دارای پاهای حساس هستید؟ ما صندل‌های طبی داریم که برای پاهای شما و بیماری‌های مرتبط مناسب هستند. در صندل‌های سالم و با ویژگی تهویه، پاهای شما بدون ناراحتی خنک می‌مانند.

وقتی از کفش‌های مناسب و مرغوب، پردوام که مطابق اصول طبی طراحی شده استفاده می‌کنید علاوه بر راحتی پا، برای سلامت پاهای شما مفید بوده و خاصیت درمانی نیز دارد. کفش‌های طبی، ارتزها و صندل‌های طبی ما شامل مدل‌ها، رنگ‌ها و سایزهای مختلف مناسب برای انواع مدل‌های پا، کاربردهای مختلف و سلایق افراد است. اگر شما به دنبال صندل‌های تسمه‌ای، صندل‌های مناسب پیاده روی یا ارتزهای راحت هستید، می‌توانید از صندل‌های ارائه شده در مرکز ما استفاده کنید.

متخصصین ما در انتخاب صندل‌ها و دمپایی‌های مناسب با وضعیت پا به شما کمک می‌کنند. این محصولات برای افرادی که در نظر دارند از پیشرفت آسیب‌های پای خود جلوگیری کنند نیز مناسب است. برای درمان و پیشگیری از درد پا ما استفاده از صندل‌ها و دمپایی‌های طبی را برای حمایت و پایداری پاهای شما پیشنهاد می‌کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد صندل‌ها و دمپایی‌های طبی و یا دریافت مشاوره از متخصصین ما برای انتخاب گزینه مناسب وضعیت پاهایتان می‌توانید با شماره ۸۸۸۰۱۸۰۰ و ۸۸۸۰۱۹۹۹ تماس حاصل نموده و وقت ملاقاتی را با متخصصین ما تنظیم نمایید.

صندل و دمپایی‌های طبی


دمپایی‌ها و صندل‌های ارتوتیک برای اصلاح و تطبیق کفش با قوس پا دارای عمق بیشتر و کفی قابل برداشت هستند. از انجا که عمق صندل‌های ارتوتیک قابل تنظیم است، این صندل‌ها و دمپایی‌ها برای افرادی که به بیماری‌های پا یا بدشکلی و نواقص پا مثل پینه پا، پای دیابتی یا میخچه مبتلا هستند، گزینه مناسبی است. در زیر توضیحاتی در مورد برخی محصولات ما که متناسب با عوارض مختلف پا تهیه شده است ارائه می‌شود:

صندل‌های اصلاح کننده قوس کف پا

کف پا ممکن است از بدو تولد یا از سنین ابتدایی و یا به صورت ارثی صاف باشد. صافی کف پا به دلیل عدم مراقبت مناسب از پاها نظیر استفاده از کفش‌های نامناسب برای قوس کف پا، ایستادن یا پیاده‌روی‌های طولانی با کفش‌های پاشنه بلند، افزایش سن یا گرفتگی شدید در عضلات پا به وجود می‌آید.

توصیه‌های درمانی: افرادی که کف پای آنها صاف است، مجبورند فشار ناشی از راه رفتن را به قسمت‌های دیگر پا منتقل کنند که می‌تواند باعث ایجاد درد در پاها شود. اگر صافی کف پا درمان نشود علاوه بر این که باعث ایجاد درد می‌شود می‌تواند باعث ایجاد مشکلات جدی در پا و مفاصل قسمت‌های پایینی بدن شود.

در مرکز توانبخشی امید تیم متخصص ما در طراحی کفش‌های طبی، ساختمان و کیفیت هر صندل و دمپایی را برای حصول اطمینان از ساختار آناتومیک، جذب سریع ضربه و دوام آن مورد بررسی قرار می‌دهند همچنین آنها پاشنه و قوس کف کفش را برای اطمینان از راحت بودن کفش‌های ارتوپدیک به دقت مورد آزمایش قرار می‌دهند.

در صندل‌های طبی در حالی که وزن بدن به درستی به وسیله صندل توزیع می‌شود، تمام مفاصل، ماهیچه‌ها و رباط‌ها در پاها متناسب با آناتومی بدن حمایت شده و این ترکیب، صندل‌های راحت انرژی‌زا به شما خواهد داد.

دمپایی‌های مناسب پاهای دیابتی

بدن افرا مبتلا به دیابت قادر به تولید یا استفاده مناسب از انسولین نبوده و نمی‌تواند قند و نشاسته را به انرژی تبدیل کند. ابتلا به دیابت در بلند مدت همانگونه که باعث آسیب به چشم‌ها، قلب، کلیه‌ها، عصب‌ها و عروق خونی می‌شود، باعث آسیب به پاها نیز می‌شود. اگر شما به دیابت مبتلا هستید باید از پاهای خود به صورت ویژه مراقبت نمایید.

برای بیماران دیابتی یکی از دلایل اصلی بستری شدن در بیمارستان، آسیب دیدگی‌های پای این بیماران است. آسیب‌ها و جراحات جزئی قبل از اینکه شما متوجه شوید ممکن است تبدیل به جراحات وخیم شود. تاول‌های ناشی از پوشیدن کفش‌های تنگ در پاهای دیابتی باعث آسیب‌های زیادی به پا می‌شود. دیابت گردش جریان خون را کاهش داده و به همین دلیل جراحات بسیار دیرتر بهبود می‌یابند. وقتی زخمی درمان نشود احتمال عفونی شدن آن بسیار بالا می‌رود. در زیربه برخی توصیه‌ها و صندلهای مناسب برای پاهای دیابتی اشاره شده است:

توصیه‌ها: از آنجا که زخم در پاهای دیابتی دیرتر التیام می‌یابد و پاهای دیابتی به گرما، اصطکاک و آسیب دیدگی ناشی از برخورد با اجسام خارجی حساس‌تر هستند، کف صندل‌های دیابتی بسیار بلندتر هستند تا راحتی و حفاظت بیشتری نسبت به صندل‌ها و دمپایی‌های معمولی برای پاها ایجاد کنند.

برای پیشگیری از آسیب‌های ناشی از تاول و پینه، پوشش داخلی این صندل‌ها و دمپایی‌ها باید بدون درز باشد. صندل‌های تسمه‌ای و دمپایی‌های جلوباز برای بیماران دیابتی توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است باعث آسیب به انگشتان پا شود (حتی یک زخم کوچک در پاهای دیابتی ممکن است باعث ایجاد عوارض جدی شود)

صندل‌ها و دمپایی‌های مناسب پاهای پینه دار

پینه به دلیل بزرگ شدن بیش از حد استخوان انگشت شست پا به وجود می‌آید. ایجاد پینه می‌تواند به دلیل عوامل ارثی باشد البته ممکن است استفاده از کفش‌های نامناسب که جلوی آنها خیلی تنگ است نیز باعث ایجاد پینه و بزرگ شدن استخوان انگشت شست پا شود.

توصیه‌ها: استفاده از صندل‌ها و دمپایی‌های که جلوی آنها پهن باشد می‌تواند فضای مناسب را برای استخوان بزرگ شده انگشت شست پا ایجاد کند. استفاده از کفش‌های نرم می‌تواند باعث کاهش آزردگی و فشار بر روی انگشت شست شود. اگر درد ناشی از پینه التیام نیافت به یک جراح پا مراجعه نمایید تا برای شما ارتوز (کفی‌های مناسب داخل کفش) تجویز کرده یا از درمان‌های جایگزین دیگر مثل جراحی ترمیمی استفاده کند. در زیر لیست صندل‌ها و دمپایی‌های لاانگشتی ما آورده شده است. در سایت ما می‌توانید کفش‌های مناسب بیشتری برای پینه پا بیابید. لیست زیر فقط چند پیشنهاد است:

صندل‌های مناسب برای اوور پرونیشن پا

یکی از عوارض شایع که باعث ناراحتی پا می‌شود وضعیتی است که به آن اوور پرونیشن گفته می‌شود. پرونیشن طبیعی یا “چرخش به داخل” پاها برای متناسب سازی پاها با زمین ضروری است. با آور پرونیشن، قوس کف پا صاف‌تر شده و از بین رفته و بافت نرم کف پا کشیده می‌شود. وقتی که این اتفاق می افتد مفاصلی که باید پایدار بمانند، سست و انعطاف پذیر می‌شوند.

در ابتدا، اوور پرونیشن باعث ایجاد احساس خستگی می‌شود. به مرور با وخیم‌تر شدن اوضاع، گرفتگی در عضلات، تاندون‌ها و رباط‌های پا و قسمت پایین پا باعث بروز مشکلات و بدشکلی دائمی پاها می‌شود.

توصیه‌ها: اوور پرونیشن به دلیل اختلالات عملکردی بیومکانیکال (راه رفتن غیر طبیعی) به وجود می‌آید. این عارضه به کمک کفی‌های طبی و صندل‌های ثابت قابل کنترل است.

صندل‌ها، کفش‌ها، کفی‌ها، پدهای پاشنه ارتوتیک و متعلقات دیگر داخلی کفش‌ها اولین گام برای درمان عوارض پا که به دلیل وجود شرایط نامناسب برای پاها در هنگام راه رفتن و ایستادن بروز می‌کند، هستند. برای بیماران که به دردهای خفیف تا متوسط پا دچار هستند، صندل‌ها و دمپایی‌های متناسب با قوس پا بر کفش‌های ارتوتیک معمولی ترجیح داده می‌شود.

نحوه ساخت صندل طبی خاص هر بیمار


تیم متخصصان ما در مرکز جامع توانبخشی امید از جدیدترین روش‌های طراحی صندل‌های طبی برای مردان و زنان با بیماری‌های مختلف استفاده می‌کنند. این صندل‌ها به‌طور خاص برای هر فرد و متناسب با بیماری مشخص طراحی می‌شوند و نتایج درمانی بهتری را ارائه می‌دهند. برای ساخت این نوع صندل‌ها، تخصصی‌های ما ابتدا با استفاده از روش اسکن سه‌بعدی پا (با لینک به اسکن سه‌بعدی یا فشاری) و استفاده از نرم‌افزارهای مختلف، یک طرح کامل از پای بیمار را تهیه می‌کنند. سپس با انتقال نتایج به دستگاه‌های طراحی صندل و بر اساس تحلیل‌های کامپیوتری، صندل مناسب برای بیمار را ارائه می‌دهند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان پروتز

You cannot copy content of this page

تلفن نوبت دهی کلینیک