کفش طبی مردانه چیست و چه مزایایی دارد؟

 1. خانه
 2. کفش و کفی طبی
 3. کفش طبی مردانه چیست و چه مزایایی دارد؟

کفش طبی مردانه چیست و چه مزایایی دارد؟

آیا می‌دانید کفشی که شما هر روز می‌پوشید تاثیرات بسیار زیادی بر روی سلامت پا و به طور کلی سلامت بدن شما دارد؟ یکی از روش‌هایی که برای اطمینان از مناسب بودن کفش با پا و محافظت از آن و حفظ سلامت پا وجود دارد مراجعه به پزشک برای تهیه کفش طبی مردانه است. برخی از افراد تصور می‌کنند که کفش طبی اغلب برای افراد مسن و افرادی که دچار مشکلات پا هستند کاربرد دارد اما واقعیت این است که کفش طبی برای همه افراد یک گزینه بسیار مناسب محسوب می‌شود. استفاده از کفش مناسب و حفظ سلامت پا یک مسئله کاملاً جدی است که نباید از اهمیت آن غافل شد و باید به دنبال کفشی باشید که به خوبی با شرایط پای شما تناسب داشته باشد و در آن احساس راحتی کنید. شما می‌توانید با تهیه کفش مردانه طبی و مد روز هم پاسخگوی نیازهای خود مبنی بر احساس راحتی بیشتر باشید و هم یک کفش مناسب با ظاهری زیبا بپوشید.

 تفاوت‌های انواع کفش طبی مردانه


 در بخش زیر به برخی از ویژگی‌های کاربردی انواع کفش طبی مردانه اشاره می‌کنیم:

 • استفاده از کفش طبی باعث می‌شود که پاهای شما در شرایط خوبی قرار بگیرند. کفش طبی و فناوری تولید کفش طبی توسط یک پزشک استرالیایی به نام فیلیپ واسیلی معرفی شد که اقدام به تولید اولین کفش طبی برای کمک به افرادی کرد که مدام از درد و ناراحتی پا شکایت داشتند. بیش از ۳۰ سال مطالعه و تحقیق در این رابطه انجام شده است. کفش و کفی طبی با به وجود آوردن شرایط مناسب به شما برای احساس راحتی بیشتر کمک می‌‌کنند و با هر گامی که بر می‌دارید پای شما در حالت مناسبی قرار می‌گیرد و وزن بدن به طور یکسان توزیع می‌گردد که این امر باعث می‌شود از بروز درد مچ و زانو جلوگیری شود.
 • آیا می‌دانستید که یکی از ویژگی‌های اصلی کفش و کفی طبی این است که به خوبی از پای شما محافظت می‌کند و باعث افزایش تعادل شما خواهد شد؟ یکی از فاکتورهای کلیدی برای حفظ پایداری بدن در هنگام راه رفتن استفاده از کفشی است که قسمت پاشنه آن عمیق است و از ساختار یکپارچه پا محافظت می‌کند. استفاده از کفش طبی با افزایش تعادل و پایداری بهتر به شما برای رفتن کمک خواهد کرد.
 • استفاده از کفش منعطف و در عین حال مقاوم باعث افزایش توانایی راه رفتن شما خواهد شد. پوشیدن کفش نامناسب باعث می‌‌شود که شما تعادل خود را از دست بدهید زیرا پایداری و تعادل کامل بدن از پاها شروع می‌شود. در صورتی که به خوبی از پای شما محافظت شود در هنگام راه رفتن تعادل نخواهید داشت و برای راه رفتن و حفظ تعادل بیشتر مجبور می‌‌شوید بیش از حد بدن خود فشار وارد کنید. این مشکل چاره دارد و شما می‌توانید با پوشیدن کفش طبی مناسب و انعطاف پذیری بیشتر به بهبود تعادل بدن خود کمک کنید.
 • استفاده از کفش طبی از قوس کف پا محافظت می‌کند. قوس کف پا نقش مهمی را در حفظ سلامت آن ایفا می‌کند به همین دلیل توجه کردن به این بخش ساختاری پا اهمیت بسیار زیادی دارد. آیا می‌دانستید که کف پا در هنگام راه رفتن چه فشار زیادی را تحمل می‌کند؟ قوس کف پا برای جذب ضربه ناشی از برخورد پا به زمین کاملا ضروری است و به شما کمک می‌کند روی سطوح مختلف راه بروید مثلاً از پله پایین بیاورید و در عین حال تعادل شما حفظ شود. در صورتی که به خوبی از قوس کف پای شما محافظت نشود این وضعیت باعث بروز عوارض مختلفی از قبیل درد پا و خار پاشنه خواهد شد. پوشیدن کفش مناسب به شما این ضمانت را می‌دهد که دچار درد و سایر مشکلات پا نخواهد شد. کفش طبی ضمن محافظت از پا و قوس کف پا و ایجاد یک بستر مناسب برای کف پا به شما برای راه رفتن و جلوگیری از بروز مشکلات پا کمک خواهد کرد.

 انواع کفش طبی برای مردان


انواع کفش طبی برای مردان

 احتمالاً هنگامی ‌که به کفش طبی فکر می‌کنید اولین چیزی که به ذهن شما می‌رسد این است که مدل آن مطابق با کفش‌های مد روز نیست و دوست ندارید آنها را بپوشید اما جالب است بدانید که امروزه کفش‌های تولید شده که زمان احساس راحتی و حفظ سلامت پا مدل‌های جالبی دارند و شما از پوشیدن آنها لذت خواهید برد. پیدا کردن یک جفت کفش مناسب که با شرایط پای شما مطابقت دارد و به خوبی از پا محافظت می‌کند می‌تواند یک کار چالش برانگیز باشد. انواع مختلفی از کفش‌های طبی مردانه و مد روز وجود دارد که شما می‌‌توانید با پوشیدن آنها مدت بسیار زیادی بایستید و راه بروید بدون آنکه دچار درد پاشنه پا یا سایر مشکلات پا شوید. این نوع کفش‌ها به خوبی از پای شما محافظت می‌‌کنند و تناسب خوبی را با وضعیت پا خواهند داشت. در بخش زیر به برخی از انواع کفش طبی مردانه که در بازار وجود دارد اشاره خواهیم کرد:

 • به آقایانی که دوست دارند از یک جفت کفش مناسب استفاده کنند و پای آنها به خوبی نفس بکشد و البته کفش آنها ظاهر مناسبی هم داشته باشد پوشیدن کفش طبی کتانی را توصیه خواهیم کرد. این مدل کفش به حفظ تعادل و پایداری بدن و احساس راحتی برای انجام فعالیت‌های ورزشی و روزانه کمک خواهد کرد.
 • اگر شما به دنبال یک جفت کفش طبی معمولی هستید می‌توانید به سراغ کفش کتانی معمولی بروید و از پوشیدن آن لذت ببرید.
 • آیا می‌دانستید که کفش تخت چرم طبی نیز برای آقایان وجود دارد؟ این کفش در انواع مختلفی وجود دارد و با مواد درجه یک ساخته می‌‌شود که از اعضای پا محافظت می‌کند و شما می‌توانید هر روز از آنها استفاده کنید. برخی از آقایان پوشیدن صندل را ترجیح می‌دهند زیرا به آنها احساس خوبی می‌دهد. صندل طبی به نحوی ساخته و طراحی می‌‌شود که با کف پا مطابقت داشته باشد. شما می‌توانید از این مدل کفش برای قدم زدن در کنار ساحل یا پیاده روی در روزهای گرم تابستان استفاده کنید.
 • شما می‌توانید برای پرسه زدن در اطراف منزل از دمپایی راحتی که با تکیه بر علم تولید کفش طبی ساخته شده است استفاده کنید و به هر جایی که دلتان می‌خواهد سرک بکشید. شما می‌‌توانید این دمپایی را درون کیف خود قرار دهید و هنگامی ‌که به مسافرت می‌روید از آن استفاده کنید.
 • شما با پوشیدن یک جفت بوت راحتی مردانه می‌توانید برای روزهای سرما آماده شوید. این مدل کفش با تکیه بر دانش پا پزشکی طراحی شده و به شما برای راه رفتن و ایجاد تعادل کمک خواهد کرد. با پوشیدن دمپایی طبی شما می‌‌توانید به راحتی روی سطوح سفت و سخت منزل راه بروید.

با پوشیدن کفش طبی مردانه با درد پا خداحافظی کنید


 شاید باورتان نشود اما مردان و زنانی که دچار پا درد هستند با پوشیدن کفش طبی ادعا می‌کنند که از سطح درد آنها کاسته شده است. بر خلاف زنانی که خودشان را مجبور به پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند و پنجه باریک می‌کنند مردان به دنبال کفش تخت مجلسی هستند که پای آنها را کوچک تر از آن چیزی که هست نشان دهد که این امر باعث فشرده شدن پنجه پای آنها خواهد شد و با برداشتن هر قدمی وزن بدن به طور نامناسب توزیع می‌گردد و این امر باعث وارد شدن فشار بیش از حد به پا و انگشتان پا خواهد شد. بونیون، انگشت چکشی، پینه پا، میخچه، درد استخوان کف پا، تومور عصب و سایر مشکلات از جمله عوارض پوشیدن کفش نامناسب هستند اما مشکل به همین جا ختم نمی‌شود پوشیدن این مدل کفش علاوه بر آنکه باعث احساس درد و بروز این مشکلات خواهد شد تناسب ساختار پا را نیز به هم می‌‌ریزد و باعث بروز درد در مچ پا، درد پاشنه و درد کف پا خواهد شد. پوشیدن کفش نامناسب باعث آسیب دیدگی گسترده کف پا می‌شود. به خاطر داشته باشید که پوشیدن کفش طبی که با شرایط پای شما تناسب دارد راز سلامتی و حفظ تعادل این عضو است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست

You cannot copy content of this page

تلفن نوبت دهی کلینیک