ساخت انواع پروتز پای مصنوعی: مچ پا، زیر زانو، بالا و روی زانو و لگن

پای مصنوعی زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بخشی از پای بیمار یا تمام آن، غالباً به دلیل ابتلا به دیابت یا صدمه دیدن قطع شده باشد. پای مصنوعی انواع گوناگون دارد، از وسیله‌ای مقدماتی که راه رفتن روی سطح صاف را امکان‌پذیر می‌سازد تا پای مصنوعی هوشمند که دویدن یا شرکت در فعالیت‌های ورزشی حرفه‌ای را ممکن می‌کند. البته بهره‌گیری از فیزیوتراپی و کار درمانی نیز برای آموزش چگونگی انجام دادن وظایف روزمره در خانه یا محل کار ضروری خواهد بود. اگرچه زمان شروع فرایند استفاده از پروتز پای مصنوعی در بیماران مختلف متفاوت است، در کل این فرایند معمولاً چند هفته پس از جراحی آغاز می‌شود. در طول هفته نخست پس از جراحی غالباً از محافظ اعضاء استفاده می‌شود.

مرکز جامع توانبخشی امید به عنوان مرکز چند تخصصی با کمک متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی، مهندس پروتز، فیزیوتراپیست و کاردرمانگر در موارد زیر به این افراد کمک می کنند؛
* کنترل زخم استامپ از طریق ازن درمانی
* کنترل ادم بافتی از طریق آموزش تکنیک های بانداژ مخصوص و فیزیوتراپی
* درمان دردهای خیالی و همچنین گزگز و مورمور عضو قطع شده به کمک فیزیوتراپی، کاردرمانی و همچنین تزریقات تخصصی پزشک متخصص
* شکل دهی استامپ از طریق مدالیته های فزیوتراپی
* درمان دردهای اسکلتی و عضلانی مرتبط و غیرمرتبط به قطع عضو و استفاده از پروتز
* آموزش استفاده از پروتز و راه رفتن از طریق سیستم های کامپیوتری و تردمیل مخصوص و همچنین واقعیت مجازی
* ساخت روکش های پروتز

مشاوره انتخاب و همچنین تکنیک ساخت سوکت پروتز از مهم ترین مسائلی است که باید به آن دقت کرد. مهندس پروتز مرکز جامع توانبخشی امید سعی دارد تا با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های بیمار بتوان بهترین و از همه مهم تر کاربردی ترین قطعات رو استفاده کرد.
در مرکز جامع توانخشی امید به منظور قالبگیری دقیق تر و سریع تر از اسکنر های ۳ بعدی و سیستم طراحی کامپیوتری CAD_CAM استفاده می شود.

در مواد ساختنی سوکت نیز از انواع کامپوزیت و فیبر های کربن که نازک تر و سبک تر هستند و استقامت زیادی دارند استفاده می شود.
در انتخاب قطعات نیز از شرکت های بزرگ سازنده قطعات از آلمان، فرانسه، آمریکا و ترکیه به بیماران مشاوره داده می شود.

در صورت نیاز به تهیه پروتز و مشاوره رایگان می توانید از طریق شماره تماس ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ اطلاعات خود را در تلگرام یا واتس اپ ارسال نموده و اطلاعات تکمیلی دریافت کنید

انواع پروتز


در ادامه انوع پروتز پای مصنوعی شرح داده می شود.

 • پروتز موقت

استفاده از پروتز موقت مزایای بسیاری مانند صرف زمان لازم برای فروکش کردن ورم یا التیام کامل قسمت باقی‌مانده از پا یا هر عضو قطع شده دیگری دارد، این زمان حدود شش ماه یا بیشتر طول می‌کشد. ژل لاینر محافظ یا جوراب پروتز برای محافظت از پوست حساس عضو به جا مانده بین بدن و سوکت پوشیده می‌شود. عضو به جا مانده هر روز به موازات کاهش تورم کوچک‌تر می‌شود و به این ترتیب بیمار می‌تواند لایه‌های بیشتری از جوراب را برای جلوگیری از شل نشدن سوکت اضافه کند. اگر سوکت بیش از اندازه شل شود، لازم خواهد بود تا سوکت جدیدی برای ایجاد تغییر در حجم ساخته شود.

پایلون (انتقال دهنده وزن از سوکت به پنجه پروتز پا) پروتز موقت عموماً هیچ روکش زیبایی ندارد تا متخصص بهتر و راحت‌تر بتواند هم‌ترازی و هم‌محوری آن را تنظیم کند. بیماران معمولاً فیزیوتراپی و آموزش راه رفتن را هنگام به پا داشتن پروتز پای مصنوعی موقت شروع می‌کنند. تعیین محل نقطه‌های فشار یا سایش روی قسمت باقی مانده عضو در طی این مدت بسیار مهم است. هر گاه حجم عضو باقی مانده ثابت شد و بیمار به سطح ثابت فعالیت رسید، می‌توان از پروتز نهایی استفاده کرد.

 • پروتز نهایی

به منظور قالب‌گیری سوکت نهایی احتمالاً مجدداً از فن‌آوری اسکن لیزر برای تهیه تصاویر نهایی استفاده خواهد شد. متخصص و بیمار به همراه یکدیگر تصاویر را بررسی می‌کنند تا تنظیم‌های ظریف و ضروری را انجام دهند. بیماران معمولاً تمایل دارند تا در فرایند اندازه کردن پای مصنوعی مشارکت داده شوند و بتوانند تصاویر اسکن شده و داده‌های کالبدشناختی را به راحتی در رایانه مشاهده کنند. ممکن است باز هم بخشی از عضو باقی‌مانده به مداخله بیشتر و قالب‌گیری گچی سوکت نیاز داشته باشد. ارتوپد فنی مناسب‌ترین رویکرد را برای ساختن بهترین سوکت بر اساس نیازهای فردی تعیین می‌کند.

پروتز پای مصنوعی جایگزین بخشی از عضو یا تمام عضو از دست رفته است. اگرچه عضو مصنوعی هیچ‌گاه مانند عضو اصلی و اولیه طبیعی نخواهد بود، با این حال به بیمار کمک می‌کند تا به خوبی از عهده بسیاری از کارها بربیاید؛ البته شرط لازم این توانایی آن است که شخص بیمار انرژی و اراده را برای فراگیری روش استفاده از عضو مصنوعی با یکدیگر تلفیق کند. همکاری با پزشک، ارتوپدی فنی و متخصص فیزیوتراپی در پرداختن به کلیه نگرانی‌ها و دغدغه‌ها و همکاری با آنان در زمینه فرایندهای طراحی، اندازه کردن و آموزش از مهم‌ترین جنبه‌های موفقیت به شمار می‌روند و راحتی فرد را تا حد زیادی تضمین می‌کنند.

042315_0753_1.jpg

در کلینیک ارتوپدی فنی امید، پروتز پای مصنوعی، با بهترین روش ها توسط کارشناسان با تجربه برای بیماران تهیه می شود. هدف کلینیک ساخت انواع پروتز پای مصنوعی است که تا حد امکان ظاهری طبیعی داشته باشد و نگهداری از آن برای فرد، راحت و آسان باشد. البته مراقبت بیمار از پروتز نقش بسیار زیادی برای ددستیابی به بهترین نتایج را دارد

اندازه کردن پروتز


قاعده کلی این است که هر چه عضو مصنوعی سریع‌تر اندازه و کار گذاشته شود، بیمار سود بیشتری خواهد برد. یکی از دشوارترین مشکلاتی که ارتوپد فنی و بیمار با آن مواجه می‌شوند تورم بخش باقی‌مانده عضو، به دلیل تجمع مایع، است. تورم، اندازه کردن عضو مصنوعی را دشوار می‌کند، اگرچه اقدام‌های خاصی را می‌توان برای کاهش میزان ورم انجام داد.

محکم پانسمان کردن در کنترل تورم مؤثر است؛ پس از باز کردن این پانسمان و زمانی که از پای مصنوعی استفاده نمی شود، باند کشی برای جلوگیری از تورم به کار برده می‌شود.

روش صحیح پانسمان کردن به بیمار آموزش داده می‌شود و معمولاً انتظار می‌رود که وی بتواند به تنهایی این کار را انجام دهد. یک یا دو باند کشی با عرض ۱۰ سانتیمتر (چهار اینچ) برای یک فرد بزرگسال معمولی کفایت می‌کند. هنگام بستن باند باید تا اندازه   توان کشش باند، آن را کشید.

انتهای عضو قطع شده باید دائماً پانسمان باشد، اما باندها را باید هر ۴ تا ۶ ساعت عوض کرد و هرگز نباید پانسمان بیش از ۱۲ ساعت روی عضو باقی بماند. اگر عضو ضربان داشت، پانسمان را باید عوض کرد.

البته می‌توان به جای باندهای کشی از”جوراب‌های منقبض کننده” مخصوص با خاصیت ارتجاعی استفاده کرد، هر چند برخی معتقداند این جوراب‌ها به اندازه یک پانسمان مناسب کارآمد نیستند، اما بدون شک جوراب‌های منقبض کننده از پانسمان اشتباه بهتر هستند.

خواه جوراب منقبض کننده استفاده شود خواه باند کشی، باید آن را دست کم سه بار در روز عوض کرد و انتهای عضو را به شدت به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ماساژ داد و سپس جوراب یا پانسمان را به سرعت استفاده کرد.

ساخت پروتز پای مصنوعی


042315_0753_2.jpg

بیمار چند هفته یا چند ماه پس از جراحی قطع عضو به متخصص ارتوپدی فنی مراجعه می‌کند. وی اندازه‌گیری‌های لازم را انجام می‌دهد و قالبی را از انتهای باقی مانده عضو برای ساخت پای مصنوعی موقت تهیه می‌کند. پروتز پای مصنوعی موقت یکسال یا بیشتر استفاده می شود، به عبارت دیگر پروتز موقت تا زمان التیام عضو و تغییر شکل و اندازه آن در اثر آتروفی عضلانی، به کار برده می شود.

بیمار پس از رسیدن بخش باقی مانده عضو به حالت پایدار مجدداً به ارتوپدی فنی مراجعه می‌کند تا جزییات لازم در مورد گونه‌های مختلف اعضاء مصنوعی دائمی در دسترس به دست آید. ضمناً این متخصص قالب دیگری را از انتهای باقی مانده عضو برای ساخت پای مصنوعی دائمی تهیه می‌کند.

پس از آزمایش پای مصنوعی در مطب متخصص پروتز و هنگام فعالیت روزانه، بیمار برای اندازه کردن نهایی به مطب بازمی‌گردد.

 

قبل از نهایی شدن پروتز، بیمار در کلینیک ارتوپدی فنی پروتز پای مصنوعی را آزمایش کرده تا از مناسب بودن آن اطمینان حاصل کنید. در صورت تمایل بیمار، می‌توان پوشش زیبایی را طبق مدل انتخابی وی تهیه کرد

از اجزاء گوناگون بسیاری در ساخت پای مصنوعی استفاده می‌شود که بسیاری از آن‌ها قابل جایگزینی‌ هستند. بخش‌هایی مانند زانو، کف پا یا لاینر تفاوت چشمگیری را در راحتی و عملکرد پروتز پا به وجود می‌آورد. گونه‌های مناسب با توجه به نکاتی مانند وزن و میزان فعالیت انتخاب می‌شود.

عامل‌های دیگر تأثیرگذار بر انتخاب اجزاء مناسب سازگاری بین بخش‌ها، قیمت پروتز پای مصنوعی، ابتلا به بیماری های دیگر، مسائل زیبایی‌شناختی، نوع فعالیت‌ها (به طور مثال شرکت در فعالیت‌هایی که احتمال خیس شدن پا در آن‌ها می‌رود) و البته نظر بیمار را دربرمی‌گیرد.

پروتزهای پا شامل انگشت، مچ پا، زیر زانو، بالا و روی زانو و همچنین لگن می‌باشد. که در ادامه به شرح هر یک پرداخته می شود:

۱٫ کف پا و انگشتان (پنجه):

 • پروتزهای اصلی پایین تنه پنجه پا با مچ ثابت و پاشنه (پنجه ساچ) را شامل می‌شود.
 • پایه خارجی، پنجه یا مچ تک محوره، بیماران در سطح عملکرد ۱ یا بالاتر را تحت پوشش قرار می‌دهد.
 • پنجه با پایه منعطف و مچ یا پنجه چند محوره برای بیماران در سطح عملکرد ۲ یا با نیازهای عملکردی بیشتر مناسب است.
 • سیستم پنجه خمیده، پنجه ذخیره کننده انرژی، پنجه یا مچ چند محوری، واکنش پویا (دینامیک) یا سیستم خمیدگی در هنگام راه رفتن یا نظایر آن‌ها بیماران در سطح عملکرد ۳ یا بالاتر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

۲٫ زانوها:

 • پروتزهای اصلی پایین تنه، زانوی تک محوری با سایش ثابت را شامل می‌شود.
 • زانوهای پنوماتیک و روان، بیماران در سطح عملکرد ۳ یا بالاتر را تحت پوشش قرار می‌دهد.
 • دیگر سیستم‌های زانو برای بیماران در سطح عملکرد ۱ یا بالاتر مناسب هستند.

۳٫ مچ:

 •  بخش‌های چرخشی محوری بیماران در سطح عملکرد ۲ یا بالاتر را تحت پوشش قرار می‌دهند.

در ادامه به خط‌ مشی‌های معمول در مورد پوشش سوکت‌های پروتز پای مصنوعی اشاره می‌شود:

 • از نقطه نظر پزشکی ضرورتی برای انجام آزمایش‌های تشخیصی بر روی سوکت‌های “پروتزهای فوری” وجود ندارد.
 •  معمولاً برای هر پروتز دو سوکت آزمایشی بدون مستندسازی بیشتر کفایت می‌کند.
 •  قرار دادن بیش از دو سوکت یکسان به طور همزمان برای یک پروتز مجزا مجاز نیست.
 • در صورت وجود مدارک کافی دال بر نیاز فیزیولوژیکی یا عملکردی، جایگزینی سوکت ضرورت می‌یابد.

در بیمارانی که دچار قطع عضو شده اند، مسئله ای که حائز اهمیت است، عملکرد عادی فرد در زندگی روزمره و بدون کمک گرفتن از دیگران با اندام های مصنوعی و وسایل کمکی می باشد. به دلیل آمار نسبتا بالای تصادفات در کشور ما، متاسفانه تعداد نستا زیادی از افراد قطع عضو شده و نیازمند اندام های مصنوعی مانند پا، دست، انگشتان و… می شوند. بعلاوه افرادی که دچار معلولیتی مانند فلج مغزی، ضایعه نخاعی و انحرافات ستون فقرات و… نیاز به وسایل کمکی دارند. برای همین بسیار مهم است که کیفیت ارائه شده در این وسایل مناسب بوده تا بیمار علاوه بر اینکه توانایی لازم را بتواند به دست آورد، به دلیل استفاده از وسایل کمکی و اندام های مصنوعی که استاندارد نیستند، دچار مشکل و در نهایت انزوا نشود. امروز با تکیه بر تکنولوژی روز برای ساخت انواع اندام های مصنوعی و وسایل کمکی، خطرات ناشی از خطاهای انسانی حذف شده و ارتوپد فنی می تواند اطمینان حاصل کند که وسایل ساخته شده برای بیمار مناسب هستند. در کلینیک ارتوپدی فنی امید ساخت این وسایل با استفاده از ارزیابی بیومکانیکال و اسکن های خاصی صورت می گیرد، سپس با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری اقدام به طراحی این وسایل می شود و با استفاده از پرینترهای سه بعدی این وسایل آماده می شود. بدین ترتیب جلوی خطاهای انسانی در ساخت این وسایل گرفته می شود و وسایل کاملا مناسبی برای فرد تهیه می شود.

زمان استفاده از پروتز


بیمار معمولاً چند هفته پس از جراحی یعنی زمان بهبود جراحت و کاهش تورم بافت برای اندازه‌گیری‌های پروتز و اندازه کردن آن آماده است. برای تسریع بهبود می‌توان از حرکت‌های اصلاحی و توانبخشی‌ بهره جست. در این بین گروه پزشکی نیز نهایت تلاش خود را به کار می‌بندد تا قسمت باقی مانده عضو را در شکل صحیح نگه دارد و عملکرد و استقامت کلی آن را افزایش دهد. اندازه کردن پروتز معمولاً بدون فشار است و پس از طی چند مرحله پروتز پای مصنوعی منحصر به فردی برای بیمار ساخته می‌شود.

قیمت پروتز پا


 

هزینه و قیمت پروتز پای مصنوعی جدید بسیار متغیر است، اما حتی گران‌ترین عضو مصنوعی نیز تنها ۳ تا ۵ سال دوام دارد و پس از آن به دلیل فرسودگی قابل استفاده نیست و باید تعویض شود. پس هیچ عضو مصنوعی مادام‌العمر نیست.

اکثر افرادی که دچار نقص عضو می‌شوند، می‌توانند وظایف خود را مانند گذشته به شیوه‌ای طبیعی ظرف چند ماه، بسته به محل نقص عضو و توانایی جسمی، انجام دهند. نحوه عملکرد آنان در درجه نخست به اهدافشان، صرف زمان کافی برای اندازه کردن پروتزی راحت، مراجعه منظم به پزشک و نگرش مثبت بیمار و گروه پزشکی بستگی دارد. پروتز مصنوعی پا انواع مختلفی دارد که با توجه به نیاز بیمار، هزینه آن و… توسط ارتوپدی فنی برای ویساخته می شود. ساخت پروتز پای مصنوعی معمولا بعد از التیام جای زخم و کاهش تورم صورت می گیرد.

مقالات اخیر
info

از آنجا که برخی از کلینیک های ارتوپدی فنی از «کلینیک امید» در نام برند و وبسایت خود استفاده کرده اند، بدین وسیله اعلام میکنیم که تنها کلینیک تخصصی بیماریهای پا در بخش ارتوپدی فنی «مرکز جامع توانبخشی امید» واقع در خیابان مطهری تهران است.

مطالب مرتبط :

40 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • با سلام جوان ۲۹ ساله هستم مدت ۴۵ روزی است (۳۰/۸/۹۸)که پای چپم (چهار انگشتی) از بالای زانو قطع شده است دنبال پای مصنوعی پروتز آلمانی با زانوی پلی سنتریک ( چند محوری) که هم دو زانو بنشینم ،راه بروم و با او کار کنم. دوم زیبایی راه رفتن و روکش برایم مهم است . لطفا اگر چنین خدماتی را ارائه میدهید .جهت نوبت دهی و مراجعه این حقیر به کلینیک پاسخ ویا تماس بگیرید ۰۹۹۰۷۹۶۷۸۵۱ یا ۰۹۱۷۱۴۹۴۲۹۲

  پاسخ
 • lمدت ۲۵ روزاست پای چپم از زیر زانو برار عفونت دیابت قطع شده ممنون می شوم مرا راهنمایی نمائید چه باید بکنم.

  پاسخ
 • سلام من جوان ۲۰ساله که به علت برخورد با مین پای راستم از زیر زانو میخوان قطعش کنن می خواستم قیمت پای مصنوعی رو بدونم لطفاً کمکم کنید .

  پاسخ
  • سلام
   بستگی به نوع پنجه ای که شما انتخاب خواهید کرد قیمت ها می تواند تغییر کند
   اما با تکنولوژی اسکن سه بعدی و تراش کامپیوتری و همچنین ژل لاینر می توان ده میلیون محاسبه کرد که این رقم با توجه به انتخاب های آپشن دار شما می تواند تا ۳۰ میلیون هم برسد
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام انگشت دست م پروتزش دارین؟؟بهترین جنس تو بازارچه قیمتیه وجنس ش چیه ایرانی وخارجی فرق نداره جنس خوب ش مد نظر منه

  مرسی اگه اطلاع رسانی کنین و به من خبر بدین

  پاسخ
 • سلام .خسته نباشید من جوان ۳۳ ساله هستم .بخاطر تومور در مچ پای راستم مجبور به قطع از زیر زانو شدم . الان ۱ماه بعد از جراحی گذشته خواستم ببینم چه مدت دیگه باید بیام خدمت شما .ممنون

  پاسخ
  • سلام
   از همین الان باید فرایند شروع شود که شامل؛ آموزش و انجام اقداماتی برای شکل دهی مناسب عضو قطع شده و از بین بردن درد های احتمالی
   ۲. اسکن و طراحی قالب مناسب پا و پیشنهاد قطعات به شما و درنهایت ساخت پروتز
   ۳. آموزش تعادل و راه رفتن به همراه پروتز تهیه شده
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر در مورد یک خانم که دو پای ایشان بخاطر دیابت از زانو قطه شده است آیا میشود برای ایشان کاری کرد چون دو پا از زانو قطع می باشد

  پاسخ
 • محمد بهزادی
  فوریه 11, 2020 5:06 ب.ظ

  با سلام من پای چپم در قسمت انگشت مشکل ودرد دارد ایا میتوان مصنوعی گداشت

  پاسخ
 • سلام ۵۲ سال دارم .دچار فلج اطفال و عقب زدگی زانوو انحراف زانو به داخل هستم .خیلی درد دارم و نمیتوانم سرپا بایستم و ناتوان شده ام .ایا راه حلی برای من هست .
  متشکرم .
  شماره تماس من ۰۹۱۵۳۱۳۰۶۱۷

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر بله برای شما دو نوع درمان وجود داره که هر دو رو پیشنهاد می کنم یکی این هستش که برای شما پرو ارتز یا وسیله کمکی درست کنیم که خیلی راحت شما بدون مشکل در مفاصل لگن و زانو و مچ پا بتونید فعالیت های روزمره رو انجام بدید و در کنار اون یک دوره کاردرمانی با هدف آموزش الگوهای صحیح راه رفتن و حفظ تعادل انجام بشه

   تعیین وقت ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من ۱۶ سال پیش پای چپم از روی زانو قطع شده وپروتزم قدیمی شده است و برای پروتز جدید می خواستم بدونم چقدر هزینه دارد

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر برای اینکه بتونم اطلاعات دقیق‌تری در اختیار شما قرار بدم با یه تیکه عکس پروتز و همچنین پاهای خودتون رو در تلگرام یا واتساپ خدمت شما ارسال کنید مرکز جامع توانبخشی امید تیم چند تخصصی توانبخشی دارد که علاوه بر اینکه برای شما پایرو با به روزترین تکنولوژی های روز دنیا درست میکنیم متخصص فیزیوتراپی و همچنین کاردرمانی در فرایند تعادل و بازآموزی راه رفتن برای شما کمک خواهند کرد

   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   تعیین وقت ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • مرتضی کریمی
  مارس 2, 2020 8:31 ب.ظ

  با سلام مادر من ۴۵ سالشه حدودا ۲۸ ساله پیش به علت اشتباه پزشک جراح در سالهای گذشته پای چپشون رو از بالای زانو قطع کردند و از هلال احمر پای مصنوعی دریافت کردند و مدام اذیت میشن و هزاران بار به هلال اهمر بردیم درست نمیشه پا هم از نوع کمربندی دور لگنی هست و سخت راه میرن و هلال اهمر هیچ کمکی نمیکنه
  حتی حین نشستن مجبور هستن دکمه ای رو بزور فشار بدن تا بتونن خم کنن و بشینن
  الان جه کمکی میتونید به ما کنید با این وضع اقتصادی افتضاح که مشکلاتشون کمتر بشن و میدونید که بچه ها غم خوار پدر مادر ها هستن لطفا راهنمایی بفرمایید

  کریمی ۰۹۰۱۲۳۶۲۶۲۳

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر قبل از هر چیز هم برای خود را هم برای خانواده‌ عزیز شما آرزوی سلامتی دارم و اینکه شما پیگیر کار ما در هستید قابل تحسین هستش و مسائلی که هست این هستش که شما بایستی که در واقع اطلاعات دقیق تری به بنده بدهید از طریق تلگرام واتساپ میتونید عکس پروتز را برای بنده ارسال کنید و مشکلاتی که دارند رو شرح بدید که من بتوانم بیشتر و دقیقتر کمکتون کنم، مرکز جامع توانبخشی امید با متخصص های مختلفی که در تیم توانبخشی که در اینجا هستند هدف این هستش که محصولاتی که به عنوان پای مصنوعی در اختیار بیماران قرار می‌گیری نحوه استفاده و انجام فعالیت‌های روزمره زندگی شون هم به راحتی هرچه تمام تر باشه یعنی در کنار پای که در اختیارشان قرار گرفته میشه روش‌ها و تکنیک‌های روی ایشون اجرا میشه به عنوان توانبخشی و کاردرمانی که آموزش‌ها رو بگیرند چون برای فعالیت‌های روزمره زندگی که نشست و برخاست و راه رفتن شان هم به حالت نرمال نزدیکتر باشه

   تعیین وقت ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • جهانشاه موری صفی زاده
  مارس 6, 2020 9:46 ب.ظ

  ۵۲ساله هستم سال هستم سال گذشته پای راستم را قطع کردند الان با پروتز به سر کار میروم الان نگرانم لاینینگم پاره شود یک عدد لاینینگ ۳۲a نیاز دارم آیا شما این وسیله را تهیه میکنید
  ۰۹۱۳۶۳۱۵۵۶۴صفی زاده

  پاسخ
 • خسرو صادقی
  مارس 13, 2020 1:01 ق.ظ

  باسلام من خسرو هستم مدت ۸ماه است عمل عروق انجام دادم پای چپم قطع شد الان پروتز میخوام لطف کنید قیمت اعلام فرمایید ببینم توان مالی دارم یانه رنج قیمت از چه مبلغ تاچنده ممنونم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر به منظور اینکه تیم قیمت گذاری ها و رنج قیمت را خدمت شما اعلام می کنیم باید بگوییم که پای شما از زیر زانو قطع شده یا از بالای زانو و اینکه چه مدلی از پاها رو می خواهید که استفاده کنید برای این منظور شما میتونید عکس پاتون رو توی تلگرامی یا واتس اپ به خدمت اعلام می‌کنم ارسال کنید و در صورت مرکز جامع توانبخشی امید تیم درمانی بره برای اینکه بتونه به شما کمک بکنه علاوه بر اینکه پای را دریافت می کنید بتوانید آموزش های مربوط به راه رفتن ایستادن و تعادل رو دریافت کنید

   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   تعیین وقت ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من الان ۴۰ روزه پای چپم رو زیر زانو به دلیل تصادف شدید قطع کردن من کاراته کار می کردم آیا بعد از درمان پایی وجود دارد که بتوانم ورزشم رو ادامه بدهم؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر این سوال که شما کردید او جزو اولین هستش که باید برای شما یک سری درمان هایی رو انجام بدیم که پای شما اون قوام و شکل مناسب را داشته باشیم و عضلاتی که باقی ماندند از عضلاتی باشند که قدرت مناسب را داشته باشند در کنار این است که قطعاتی استفاده کنیم برای اینکه بتونید با ورزش کنید و بعد از اینکه این کار در اختیارشان گذاشتیم حتماً بایستی یک دوره‌هایی را و جلسات رو برای شما انجام بدیم به منظور آموزش تکنیک های تعادلی ایستادن راه رفتن و همچنین ورزش کردن که شما حداکثر استفاده را بکنید از اون پا داشته باشید خوشبختانه مرکزجامع توانبخشی امید این تیم متخصصین رو داره که بتوانند روی مشکل شما کار کند

   تعیین وقت ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من پدرم پایش را از زیر زانو قطع کردند خواستم بدونم چقد هزینه داره حدودی

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر به منظور تهیه پای مصنوعی و هزینه‌های آن و بهترین حالت این هستش که خود بیمار مراجعه حضوری داشته باشند و از مدل‌های مختلفی که وجود داره بهتون انتخاب کند رنج قیمتی بسته به اون مواد و قطعاتی که از شرکت‌های مختلف و کشورهای سنی مختلف هستش متنوع است برای همین قیمت‌گذاری دقیقی الان میشه انجام داد و خود بیمار بایستی که از بین گزینه‌های مختلف انتخاب داشته باشند ولی بر صورت یک حداقل به حداکثر قیمت هستش که برای تولید دقیق‌تر نظر بگیریم در این مورد عکس پا را در تلگرام یا واتساپی که خدمت اعلام می‌کنم ارسال کنید

   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   تعیین وقت ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر من دخترم از مچ پا به بعد نداره مادر زاد اینطوری هست ایا میشه براش کاری کرد سنش ۱یک ماه هست

  پاسخ
 • سلام یه آقای ۴۰ساله که براثر تصادف پای چپ ایشان از بالای زانو قطع شده امروز ۱۳/۱/۹۹ هست که دو روز ایشون عمل کردن تا کی وقت دارن برای مراجعه به شما بیاین یعنی چند روز بعد قطع عضو شدنش وسقف هزینه های ایشان رو میشه بفرمایید لطفا با این شماره تماس بگیرید

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر با توجه به اینکه تازه این در واقع اتفاق برایشان افتاده بایستی یک کار تیمی برایشان انجام بشه منظور از این کار تیمی هم این هستش که قبل از اینکه بخواهیم برای ۱ پای تهیه بکنیم یک چند جلسه بایستی که کارهای توانبخشی براشون انجام بدیم با هدف کاهش ورم و درد درون ناحیه و در واقع کمک به اینکه عضلاتی که باقی ماندند شکل و این توان کافی را داشته باشند ما برای اینکه بتونیم براشون پا درست کنیم و بعد از اینکه پا براشون درست کردیم بایستی که آموزش‌های لازم برای تکنیک های تعادلی ایستادن و راه رفتن رو برایشان داشته باشیم که بتوانند به راحتی و نزدیکتر به طبیعی راه برود هزینه ها بستگی به عنوان انتخاب شما از وسایل و برند هایی هستش که برای اون پا به استیکر تهیه بشه

   خوشبختانه مرکزجامع توانبخشی امید این تیم درمانی رو در یک جا دارد این شامل پزشک متخصص فیزیوتراپیست کاردرمانگر و مهندس ارتوپدی فنی که بتونم یک درمان کامل را برایشان داشته باشند

   تعیین وقت ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام.من پاز پای راست دچارفلج اطفال هستم.وپای راستم از پای چپم لاغر تر است.گفتم ببینم چیزی مثل روکش هست برای پای راستم تا مثل پای چپم هم اندازه بشه.ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 • با سلام.حدود ٤٥روز پيش به دليل تومور درناحيه زانو ولگن امپوتاسيون پاي چپ از لگن انجام شده.چه زماني براي مراجعه مناسب است و باتوجه به اينكه امپوتاسيون از ناحيه لگن مي باشد براي گزاشتن پا دچار مشكل نميشوم؟وحدود هزينه چه مبلغي مي باشد؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر با توجه به اینکه کل اندام تحتانی درگیر شده و به تبع اون دچار مشکلاتی خواهند شد بیمار شما بایستی که یک تیم درمانی به ایشان کمک کند که این تیم درمانی شامل پزشک متخصص فیزیوتراپیست متن مهندس ارتوپدی فنی و همچنین کاردرمانگر هستش که هر کدام وظایفی را به عهده دارند برای اینکه بتواند در یک فرآیندی که برای بیمار قرار است که پای مصنوعی درست شود ایشان رو در یک مسیر صحیح راهنمایی و درمان کند در مرحله اول باید تلاش بکنیم که حجم و شکل مناسب در لگن رو حفظ کنیم و ورم ها و دردهایی که به صورت غیر واقعی برای بیمار ایجاد می شود را با تکنیک های فیزیوتراپی درمان کنیم محلی بعدی ساخت یک پایه هستش که ایشان بتوانند در به راحتی روش وزن اندازه انجام بدن و راه بروند که بعد از اون هوای است که مهارت های تعادلی و راه رفتن برای ایشون بازآموزی به شکل این فرایند هم با کار درمانی انجام می‌شود

   یعنی فقط درست کردن یک پا به تنهایی به ایشون کمک نخواهد کرد بایستی یک تیم درمانی باشد که بتونه همه اون نیازهای این فرد را برآورده بکنه مرکز جامع توانبخشی امید دارای این تیم می باشد که بتونه به شما کمک کنه

   تعیین وقت ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • محسن کریمی
  آوریل 14, 2020 2:15 ق.ظ

  سلام من ۲۷ ساله هستم
  ۱۲ سال پیش گیلنباره گرفتم بعد الان مچ پا هنوز برنگشته میخواستم بدونم نظرتون چیه چ کاری بکنم برای راه رفتنم راحتتر بشه

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر بهترین راهکار برای شما استفاده از یکسری وسایل کمکی است که بتونه عملکرد مشابه با اون عضلاتی که الان کار نمی‌کنند و مچ پا به سمت بالا نمیارند رو داشته باشه یه وسیله جدی داریم به اسم فوت آپ که کمک میکنه در واقع شما بدون اینکه نیاز باشد کفش بزرگترین تهیه کنید و یا اینکه در جامعه مشخص باشد که وسیله کمکی استفاده می کنید به راحتی بتونید راه رفتن نزدیک به نرمال رو داشته باشید

   تعیین وقت ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام و وقت بخیر. برادرم چهل روز قبل بعلت تصادف پای چپش از بالای زانو‌از دست داد وقت مناسب جهت مراجعه وتهیه پای مصنوعی به ایشان چه زمانیه؟

  پاسخ
  • سلام روز بخیر
   با توجه به زمان گذشته الان می توان برای ایشان اقدام به طراحی و ساخت پای مصنوعی کرد. بهترین سرویس که بتوان به ایشان ارائه کرد پس از تهیه پای مصنوعی آموزش تعادل و راه رفتن و به همراه آن مهارت های فرد می باشد که این موارد به صورت تیمی در مرکز جامع توانبخشی امید ارائه می شود.

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Button