پروتز سینه: انواع و هزینه

  1. خانه
  2. اندام های مصنوعی
  3. پروتز سینه: انواع و هزینه

انتخاب استفاده از یک قالب سینه (پروتز خارجی) پس از عمل جراحی برداشتن سینه یک تصمیم کاملاً شخصی است. پروتز سینه بعد از جراحی برداشتن سینه باعث می‌شود، بعضی خانم‌ها احساس بهتری درباره خود دارند زمانیکه لباس‌های آن‌ها همانند قبل از عمل جراحی به نظر برسد. اما سایر زنان هر طور که باشند، احساس راحتی می‌کنند. شما می‌توانید این قالب‌ها را به صورت آماده یا به صورت دست ساز بر اساس اندازه سینه خود تهیه کنید.

امروزه انواع مختلفی از پروتزهای خارجی وجود دارد که از مواد سبک و فیبری ساخته شده تا امکان استفاده از آن‌ها بلافاصله پس از عمل جراحی وجود داشته باشد. به هر حال انتخاب عمل پروتز سینه مناسب برای استفاده نیازی به نگرانی ندارد، زیرا ما در کلینیک ارتوپدی فنی امید در این رابطه به شما کمک خواهیم کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره ۰۹۰۲۵۸۰۴۴۱۳ تماس حاصل نمایید.

پروتز خارجی سینه چیست؟

پروتز خارجی سینه یک سینه مصنوعی است که می‌تواند پس از عمل جراحی برداشتن سینه مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از این پروتز به حفظ تناسب بدن و زیبایی سینه کمک می‌کند. در صورت عدم استفاده از پروتز به خاطر تغییر حالت سینه، امکان ایجاد درد کمر و گردن و افتادگی شانه وجود دارد. پروتز سینه را می‌توان به صورت سفارشی برای اکثر خانم‌هایی که در این شرایط قرار می‌گیرند، ساخت و مورد استفاده قرار داد. پروتزها از انواع مختلف مواد اولیه (مثل ژل سیلیکون، فوم، و الیاف فیبر) ساخته می‌شود و می‌تواند احساس و وزن مشابه سینه‌های طبیعی را به همراه داشته باشد. بعضی از پروتزها مستقیم به ناحیه سینه متصل می‌شوند و امکان قرار دادن پروتز در حفره ایجاد شده به خاطر عمل جراحی برداشتن سینه، برای نگه داشتن پروتز در محل نیز وجود دارد. علاوه بر این امکان ساختن پروتزها با سر سینه مصنوعی یا یک ظاهر خاص نیز با توجه به خواست بیمار امکان پذیر است.

در کلینیک ارتوپدی فنی امید، پروتز سینه، با بهترین روش ها توسط کارشناسان با تجربه برای بیماران تهیه می شود. هدف کلینیک ساخت پروتز سینه ایی است که تا حد امکان ظاهری طبیعی داشته باشد و نگهداری از آن برای فرد، راحت و آسان باشد.البته مراقبت بیمار از پروتز نقش بسیار زیادی برای ددستیابی به بهترین نتایج را دارد

شماره های تماس : ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰  – ۰۲۱۸۸۸۰۱۹۹۹

انواع

2320

پروتزها دارای ظاهر، اندازه و رنگ‌های متفاوت و متنوع هستند. پروتزها از مواد اولیه ای ساخته می‌شوند که امکان ایجاد شباهت فراوان در ارتباط با حرکت، احساس و وزن بافت عادی سینه را داشته باشند. یک پروتز که با وزن مناسب ساخته شده باشد می‌تواند توازن و تناسب مورد نیاز بدن برای قرار گیری در وضعیت مناسب را ایجاد کند. معمول‌ترین نوع پروتزها بر روی دیواره سینه قرار می‌گیرند و با استفاده از لباس زیر در محل نگه داشته می‌شوند، اما انواع متفاوتی از پروتزهای دیگر نیز برای استفاده بیماران در دسترس می‌باشد. در عمل دو نوع اصلی از پروتز سینه وجود دارد و هر یک از آن‌ها می‌تواند در زمان‌های مختلف و به دلایل گوناگون برای شما مناسب باشند. این دو نوع پروتز به شرح زیر هستند:

  • مدل سبک (فوم): زمانی پیشنهاد می‌شود که شما در دوره ریکاوری پس از عمل جراحی قرار داشته باشید. این نوع پروتز سینه به این دلیل تجویز می‌شود که راحت‌ترین نوع قابل استفاده برای بیمار می‌باشد. علاوه بر این، پروتز مدل سبک در زمانی که هوا گرم باشد و یا شما در حال شنا باشید، احساس خوبی به همراه دارد و می‌توان آن را با استفاده از ماشین لباسشویی شستشو داد. اکثر مدل‌های سبک پروتز سینه را می‌توان در آب کلر دار یا آب نمک نیز قرار داد.
  • پروتز سیلیکونی: اکثر پروتزها به صورتی ساخته می‌شوند که دارای وزن مشابه سینه‌های عادی باشند، اما بعضی خانم‌ها باز هم به این نتیجه می‌رسند که پروتز بسیار سنگین است. در این حالت ممکن است شما ترجیح دهید از یک پروتز سبک استفاده کنید. ساخت این نوع پروتز سینه با استفاده از سیلیکون صورت می گیرد، اما وزن آن‌ها کمتر از وزن پروتزهای استاندارد معمول است. ساخت این پروتز سینهمی‌تواند ظاهر واقعی تر و احساس طبیعی تری را برای فرد در زمان استفاده ایجاد کند. بسیاری از خانم‌ها ترجیح می‌دهند از پروتز سیلیکونی استفاده کنند، زیرا از نظر زیبایی سینه، بیشترین شباهت را به سینه‌های طبیعی فرد دارد. امروزه دو نوع اصلی پروتزهای سیلیکونی برای استفاده در دسترس هستند:

۱٫ نامتقارن: که فقط برای سینه سمت چپ یا سینه سمت راست طراحی شده است.

۲٫متقارن یا اشکی شکل: این نوع پروتز را می‌توان برای هر یک از دو طرف استفاده کرد، همچنین امکان بالا بردن یا افزایش تراکم سینه در ناحیه وسط و قرار گیری آن در محل مناسب، توسط گیره لباس وجود دارد.

پروتزهای متکی به خود ممکن است برای خانم‌هایی مناسب باشد که بطور خاص بسیار فعال هستند. این نوع پروتز بطور مستقیم به پوست با چسب مخصوص می‌چسبد. این نوع پروتزها احساس طبیعی تری را برای فرد به همراه دارد و ایمن تر از سایر انواع پروتزها است و امکان استفاده آن‌ها به سادگی وجود دارد. به هر حال، پروتزهای متکی به خود هنوز نیاز به حمایت یک لباس زیر با سایز مناسب دارند.

پروتزهای بخشی

اگر شما یک برش بزرگ داخلی بر روی بدن خود دارید، ممکن است بخش زیادی از سینه خود را از دست نداده باشید، اما احتمالاً این مقدار به میزانی است که ظاهر سینه شما متفاوت شده باشد. این موضوع بستگی به اندازه سینه و محل آن دارد و می‌تواند بر نوع پروتز سینه مورد نیاز شما تأثیر داشته باشد. شما همچنین ممکن است به یک پروتز از نوع «پوسته ای» نیاز داشته باشید که میان تهی است و بر روی بافت باقیمانده سینه قرار می‌گیرد و می‌تواند سینه شما را به اندازه طبیعی اولیه آن باز گرداند. علاوه بر این ممکن است در شرایط خاص نیاز به یک پروتز کوچک و مثلثی شکل وجود داشته باشد که زیر، بالا یا اطراف سینه را پر می‌کند.

سر سینه مصنوعی در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف وجود دارد. شما می‌توانید این اجسام مصنوعی را به پروتز سینه خود بچسبانید یا در صورتی که به خاطر انجام عمل جراحی سر سینه شما برداشته شده است، آن را بطور مستقیم روی سینه خود قرار دهید.

انتخاب پروتز

انتخاب پروتز سینه مناسب یک تصمیم شخصی است. بسیاری از خانم‌ها به این دلیل استفاده از پروتز را انتخاب می‌کنند که به دنبال پیدا کردن ظاهر مشابه در زمان پوشیدن لباس در مقایسه با قبل از انجام عمل جراحی سینه هستند.

زمان استفاده

شما می‌توانید بلافاصله پس از عمل جراحی از پروتز سینه استفاده کنید. یک پروتز موقت سبک وجود دارد که از ماده فیبری ساخته شده و می‌تواند بلافاصله پس از عمل جراحی مورد استفاده قرار گیرد. به هر حال صرف نظر از نوع جراحی انجام شده شما برای مدت شش تا هشت هفته نباید لباسی به تن کنید که به زخم‌ها و بافت اطراف سینه شما فشار وارد کند. هنگامی که این زخم‌ها بطور کامل درمان شود، ممکن است نیاز به درمان‌های اضافی همچون رادیو درمانی وجود داشته باشد. این روش درمانی می‌تواند باعث حساس شدن پوست برای یک دوره مشخص شود. در این حالت شما نمی‌توانید از پروتزهای سیلیکونی تا زمانی استفاده کنید که این حساسیت بطور کامل بر طرف شده باشد.

با وجودی که زخم‌های شما در حال بهبود است، شما می‌توانید از یک پروتز موقت سبک وزن ساخته شده از فیبرهای مصنوعی قابل شستشو در داخل یک پوشش نخی استفاده کنید. این نوع پروتز موقتی است و می‌تواند ظاهری شبیه به ظاهر سینه طبیعی را در طول دوره ریکاوری در اختیار شما قرار دهد. بعضی خانم‌ها در این دوره، احساس راحتی در ارتباط با استفاده از لباس زیر ندارند. در این صورت شما می‌توانید از زیرپوش‌های مخصوص یا جلیقه‌های نخی به جای سوتین استفاده کنید. علاوه بر این شما ممکن است تصمیم بگیرید از این پروتزها فقط برای رفتن به استخر استفاده کنید.

ساخت پروتز

Untitled

در کلینیک ارتوپدی فنی امید، ساخت انواع پروتز سینه متناسب با سایز و ظاهر طبیعی سینه شما صورت می گیرد. بدین ترتیب شما بعد از جراحی برداشتن سینه بطور کامل یا بخشی می توانید ظاهر سینه ی طبیعی خود را داشته باشید. در این کلینیک توصیه هایی در ارتباط با نحوه استفاده راحت از پروتز سینه و همچنین شیوه نگهداری از آن در اختیارتان قرار می گیرد.

نگهداری

مهم است که هنگام استفاده از پروتز مراقبت‌های کافی را داشته و دستور العمل های مربوط به استفاده آن را برای سینه افتاده رعایت کنید. اکثر پروتزها باید هر روز با آب گرم و صابون شسته شده و با یک حوله به آرامی خشک شوند. همیشه پروتز سینه خود را در جعبه آن در صورت عدم استفاده نگهداری کنید تا به این ترتیب از آسیب دیدن آن جلوگیری نمایید. به هر حال در بسیاری از مواقع ماندگاری پروتز طولانی تر از دو سال می‌باشد.

مزایا

استفاده از پروتز سینه یک تصمیم شخصی است. بسیاری از زنان به این دلیل از پروتز استفاده می‌کنند که به دنبال پوشیدن لباس‌هایی هستند که قبل از عمل جراحی سینه می‌پوشیده‌اند و نیز به دنبال حفظ ظاهر متوازن برای خود هستند. سایر مزایای ناشی از استفاده پروتز سینه به شرح زیر هستند:

  • گرما بخشی
  • حفاظت از سینه و زخم‌های مربوط به عمل جراحی
  • کمک به حفظ توازن وضعیت اندام فرد
  • جلوگیری از حرکت سوتین یا بالا رفتن آن
  • کمک به جلوگیری از ایجاد انحنا در ستون فقرات، افتادگی شانه، و درد عضلات گردن و کمر

استفاده از سینه بعد از جراحی برداشتن سینه می تواند از لحاظ ظاهری و همچنین حفظ اعتماد بنفس در خانومها بسیار موثر باشد. امروز با ساخت پروتز های سینه در انواع مختلف، فرد می تواند پروتزی با ظاهر طبیعی سینه خود داشته باشد. در مورد تحت پوشش بیمه قرار داشتن هزینه بزرگ کردن سینه، می توانید با موسسه بیمه خود تماس بگیرید. هزینه پروتز سینه بستگی به نوع پروتزی که انتخاب می کنید، دارد.

جراحی بزرگ کردن سینه روشی برای بزرگ کردن سینه های خود به اندازه دلخواه است. با استفاده از پروتزهای سیلیکونی و یا پروتزهای سرم نمکی، حجم بیشتری به سینه‌های بیمار افزوده می‌شود تا فرمی گِرد و جذاب‌تری بیابد. بزرگ کردن سینه با جراحی پروتز سینه به معنای ساخت یک سینه جدید و یا لیفت سینه نیست. طی این عمل، صرفاً اندازه سینه‌ها بزرگ‌تر می‌شود.

مقالات مرتبط

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان پروتز

You cannot copy content of this page

مشاوره رایگان تلفن نوبت دهی کلینیک