پروتز سینه: انواع و هزینه

  1. خانه
  2. اندام های مصنوعی
  3. پروتز سینه: انواع و هزینه

انتخاب استفاده از یک قالب سینه (پروتز خارجی) پس از عمل جراحی برداشتن سینه یک تصمیم کاملاً شخصی است. پروتز سینه بعد از جراحی برداشتن سینه باعث می‌شود، بعضی خانم‌ها احساس بهتری درباره خود دارند زمانیکه لباس‌های آن‌ها همانند قبل از عمل جراحی به نظر برسد. اما سایر زنان هر طور که باشند، احساس راحتی می‌کنند. شما می‌توانید این قالب‌ها را به صورت آماده یا به صورت دست ساز بر اساس اندازه سینه خود تهیه کنید.

امروزه انواع مختلفی از پروتزهای خارجی وجود دارد که از مواد سبک و فیبری ساخته شده تا امکان استفاده از آن‌ها بلافاصله پس از عمل جراحی وجود داشته باشد. به هر حال انتخاب عمل پروتز سینه مناسب برای استفاده نیازی به نگرانی ندارد، زیرا ما در کلینیک ارتوپدی فنی امید در این رابطه به شما کمک خواهیم کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره ۰۹۰۲۵۸۰۴۴۱۳ تماس حاصل نمایید.

پروتز خارجی سینه چیست؟

پروتز خارجی سینه، یک سینه مصنوعی است که پس از جراحی برداشتن سینه، مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از پروتز سینه، به حفظ تناسب بدن و زیبایی سینه کمک می‌کند. در صورت عدم استفاده از پروتز، به خاطر تغییر شکل سینه، احتمال ایجاد درد کمر و گردن و افتادگی شانه وجود دارد. برای اکثر خانم‌هایی که در این شرایط قرار می‌گیرند، پروتز سینه به صورت سفارشی ساخته می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پروتزهای سینه از انواع مختلف مواد اولیه مانند ژل سیلیکون، فوم و الیاف فیبر ساخته می‌شوند و می‌توانند احساس و وزن مشابه سینه‌های طبیعی را به همراه داشته باشند. برخی از پروتزها به ناحیه سینه متصل می‌شوند و امکان قرار دادن پروتز در حفره ایجاد شده به خاطر جراحی برداشتن سینه، برای نگه داشتن پروتز در محل نیز وجود دارد. همچنین، با توجه به خواست بیمار، امکان ساخت پروتز با سر سینه مصنوعی یا یک ظاهر خاص نیز وجود دارد.

بنابراین، استفاده از پروتز سینه به عنوان یک راه حل مناسب برای حفظ تناسب بدن و زیبایی سینه پس از جراحی برداشتن سینه، مورد توصیه قرار می‌گیرد.

در کلینیک ارتوپدی فنی امید، پروتز سینه، با بهترین روش ها توسط کارشناسان با تجربه برای بیماران تهیه می شود. هدف کلینیک ساخت پروتز سینه ایی است که تا حد امکان ظاهری طبیعی داشته باشد و نگهداری از آن برای فرد، راحت و آسان باشد.البته مراقبت بیمار از پروتز نقش بسیار زیادی برای ددستیابی به بهترین نتایج را دارد

شماره های تماس : ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰  – ۰۲۱۸۸۸۰۱۹۹۹

انواع

2320

پروتزها دارای ظاهر، اندازه و رنگ‌های متفاوت و متنوع هستند. پروتزها از مواد اولیه ای ساخته می‌شوند که امکان ایجاد شباهت فراوان در ارتباط با حرکت، احساس و وزن بافت عادی سینه را داشته باشند. یک پروتز که با وزن مناسب ساخته شده باشد می‌تواند توازن و تناسب مورد نیاز بدن برای قرار گیری در وضعیت مناسب را ایجاد کند. معمول‌ترین نوع پروتزها بر روی دیواره سینه قرار می‌گیرند و با استفاده از لباس زیر در محل نگه داشته می‌شوند، اما انواع متفاوتی از پروتزهای دیگر نیز برای استفاده بیماران در دسترس می‌باشد. در عمل دو نوع اصلی از پروتز سینه وجود دارد و هر یک از آن‌ها می‌تواند در زمان‌های مختلف و به دلایل گوناگون برای شما مناسب باشند. این دو نوع پروتز به شرح زیر هستند:

  • مدل سبک (فوم): زمانی پیشنهاد می‌شود که شما در دوره ریکاوری پس از عمل جراحی قرار داشته باشید. این نوع پروتز سینه به این دلیل تجویز می‌شود که راحت‌ترین نوع قابل استفاده برای بیمار می‌باشد. علاوه بر این، پروتز مدل سبک در زمانی که هوا گرم باشد و یا شما در حال شنا باشید، احساس خوبی به همراه دارد و می‌توان آن را با استفاده از ماشین لباسشویی شستشو داد. اکثر مدل‌های سبک پروتز سینه را می‌توان در آب کلر دار یا آب نمک نیز قرار داد.
  • پروتز سیلیکونی: اکثر پروتزها به صورتی ساخته می‌شوند که دارای وزن مشابه سینه‌های عادی باشند، اما بعضی خانم‌ها باز هم به این نتیجه می‌رسند که پروتز بسیار سنگین است. در این حالت ممکن است شما ترجیح دهید از یک پروتز سبک استفاده کنید. ساخت این نوع پروتز سینه با استفاده از سیلیکون صورت می گیرد، اما وزن آن‌ها کمتر از وزن پروتزهای استاندارد معمول است. ساخت این پروتز سینهمی‌تواند ظاهر واقعی تر و احساس طبیعی تری را برای فرد در زمان استفاده ایجاد کند. بسیاری از خانم‌ها ترجیح می‌دهند از پروتز سیلیکونی استفاده کنند، زیرا از نظر زیبایی سینه، بیشترین شباهت را به سینه‌های طبیعی فرد دارد. امروزه دو نوع اصلی پروتزهای سیلیکونی برای استفاده در دسترس هستند:

۱٫ نامتقارن: که فقط برای سینه سمت چپ یا سینه سمت راست طراحی شده است.

۲٫متقارن یا اشکی شکل: این نوع پروتز را می‌توان برای هر یک از دو طرف استفاده کرد، همچنین امکان بالا بردن یا افزایش تراکم سینه در ناحیه وسط و قرار گیری آن در محل مناسب، توسط گیره لباس وجود دارد.

پروتزهای متکی به خود ممکن است برای خانم‌هایی مناسب باشد که بطور خاص بسیار فعال هستند. این نوع پروتز بطور مستقیم به پوست با چسب مخصوص می‌چسبد. این نوع پروتزها احساس طبیعی تری را برای فرد به همراه دارد و ایمن تر از سایر انواع پروتزها است و امکان استفاده آن‌ها به سادگی وجود دارد. به هر حال، پروتزهای متکی به خود هنوز نیاز به حمایت یک لباس زیر با سایز مناسب دارند.

پروتزهای بخشی

اگر شما بر روی بدن خود یک برش بزرگ داشته باشید، ممکن است بخش زیادی از سینه خود را از دست داده باشید و این موجب تغییر شکل ظاهر سینه شما شود. اندازه و مکان برش بستگی دارد و ممکن است نیاز به پروتز سینه خاصی داشته باشید. ممکن است نیاز به پروتزی از نوع “پوسته‌ای” داشته باشید که بیشتر خالی است و روی بافت باقی‌مانده سینه قرار می‌گیرد و به آن اندازه و شکل طبیعی اولیه خود باز می‌گرداند. همچنین، در شرایط خاص ممکن است نیاز به یک پروتز کوچک و مثلثی داشته باشید که زیر، بالا یا اطراف سینه را پر می‌کند.

پروتزهای سر سینه مصنوعی در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف موجود هستند. شما می‌توانید این اجسام مصنوعی را به پروتز سینه خود چسبانید یا اگر سر سینه شما به دلیل عمل جراحی برداشته شده است، می‌توانید آن را مستقیماً روی سینه خود قرار دهید.

انتخاب پروتز

انتخاب پروتز سینه مناسب یک تصمیم شخصی است. بسیاری از خانم‌ها به این دلیل استفاده از پروتز را انتخاب می‌کنند که به دنبال پیدا کردن ظاهر مشابه در زمان پوشیدن لباس در مقایسه با قبل از انجام عمل جراحی سینه هستند.

زمان استفاده

می‌توانید فوراً پس از عمل جراحی از پروتز سینه استفاده کنید. پروتز موقتی سبکی وجود دارد که از ماده فیبری ساخته شده و می‌تواند بلافاصله پس از عمل جراحی استفاده شود. اما برای مدت شش تا هشت هفته باید از لباس‌هایی که فشار وارد به زخم‌ها و بافت اطراف سینه می‌کنند، خودداری کنید. پس از بهبود کامل زخم‌ها، ممکن است نیاز به درمان‌های اضافی مانند رادیو درمانی باشد که ممکن است باعث حساسیت پوست شود و در این صورت نمی‌توانید از پروتزهای سیلیکونی استفاده کنید تا زمانی که حساسیت کاملاً برطرف شود.

در حالی که زخم‌ها در حال بهبود است، می‌توانید از یک پروتز موقت سبک وزن ساخته شده از فیبرهای مصنوعی قابل شستشو در داخل یک پوشش نخی استفاده کنید. این نوع پروتز موقتی است و می‌تواند ظاهری طبیعی را در طول دوره ریکاوری به شما بدهد. برخی از خانم‌ها ممکن است در این دوره، احساس راحتی با لباس زیر نداشته باشند و در این صورت می‌توانند از زیرپوش‌های مخصوص یا جلیقه‌های نخی به جای سوتین استفاده کنند. همچنین ممکن است تصمیم بگیرند از این پروتزها فقط برای رفتن به استخر استفاده کنند.

ساخت پروتز

Untitled

در کلینیک ارتوپدی فنی امید، ساخت انواع پروتز سینه متناسب با سایز و ظاهر طبیعی سینه شما صورت می گیرد. بدین ترتیب شما بعد از جراحی برداشتن سینه بطور کامل یا بخشی می توانید ظاهر سینه ی طبیعی خود را داشته باشید. در این کلینیک توصیه هایی در ارتباط با نحوه استفاده راحت از پروتز سینه و همچنین شیوه نگهداری از آن در اختیارتان قرار می گیرد.

نگهداری

مهم است که هنگام استفاده از پروتز مراقبت‌های کافی را داشته و دستور العمل های مربوط به استفاده آن را برای سینه افتاده رعایت کنید. اکثر پروتزها باید هر روز با آب گرم و صابون شسته شده و با یک حوله به آرامی خشک شوند. همیشه پروتز سینه خود را در جعبه آن در صورت عدم استفاده نگهداری کنید تا به این ترتیب از آسیب دیدن آن جلوگیری نمایید. به هر حال در بسیاری از مواقع ماندگاری پروتز طولانی تر از دو سال می‌باشد.

مزایا

استفاده از پروتز سینه یک تصمیم شخصی است. بسیاری از زنان به این دلیل از پروتز استفاده می‌کنند که به دنبال پوشیدن لباس‌هایی هستند که قبل از عمل جراحی سینه می‌پوشیده‌اند و نیز به دنبال حفظ ظاهر متوازن برای خود هستند. سایر مزایای ناشی از استفاده پروتز سینه به شرح زیر هستند:

  • گرما بخشی
  • حفاظت از سینه و زخم‌های مربوط به عمل جراحی
  • کمک به حفظ توازن وضعیت اندام فرد
  • جلوگیری از حرکت سوتین یا بالا رفتن آن
  • کمک به جلوگیری از ایجاد انحنا در ستون فقرات، افتادگی شانه، و درد عضلات گردن و کمر

استفاده از سینه بعد از جراحی برداشتن سینه می تواند از لحاظ ظاهری و همچنین حفظ اعتماد بنفس در خانومها بسیار موثر باشد. امروز با ساخت پروتز های سینه در انواع مختلف، فرد می تواند پروتزی با ظاهر طبیعی سینه خود داشته باشد. در مورد تحت پوشش بیمه قرار داشتن هزینه بزرگ کردن سینه، می توانید با موسسه بیمه خود تماس بگیرید. هزینه پروتز سینه بستگی به نوع پروتزی که انتخاب می کنید، دارد.

جراحی بزرگ کردن سینه روشی برای بزرگ کردن سینه های خود به اندازه دلخواه است. با استفاده از پروتزهای سیلیکونی و یا پروتزهای سرم نمکی، حجم بیشتری به سینه‌های بیمار افزوده می‌شود تا فرمی گِرد و جذاب‌تری بیابد. بزرگ کردن سینه با جراحی پروتز سینه به معنای ساخت یک سینه جدید و یا لیفت سینه نیست. طی این عمل، صرفاً اندازه سینه‌ها بزرگ‌تر می‌شود.

مقالات مرتبط

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان پروتزمشاوره رایگان تلفن نوبت دهی کلینیک