کفش طبی زنانه چیست و چه مزایایی دارد؟

 1. خانه
 2. کفش و کفی طبی
 3. کفش طبی زنانه چیست و چه مزایایی دارد؟

کفش طبی زنانه چیست و چه مزایایی دارد؟

آیا تا به حال به پوشیدن کفش طبی فکر کردید آیا می‌دانید چه نوع کفشی برای شما مناسب است؟ اگر پاسخ این سوالات را نمی‌دانید باید خدمت شما عرض کنیم که تنها نیستید. هنگامی ‌که اکثر افراد به کفش طبی فکر می‌کنند کفشی که در ذهن آنها مجسم می‌شود یک کفش قدیمی ‌و زشت است که تمایلی به پوشیدن آن ندارند. شما باید به متخصص طب فیزیکی یا پا پزشک مراجعه کنید و مطمئن شوید که تنوع کفش طبی زنانه در کلینیک او خیلی بیشتر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید زیرا کفش طبی فقط به کفش‌های ورزشی با ظاهری زمخت و نامناسب محدود نمی‌شود و شما می‌توانید به دنبال یک کفش طبی پاشنه بلند، کتانی یا حتی صندل طبی باشید. اگر شما دچار درد زانو یا خار پاشنه یا سایر مشکلات پا هستید می‌توانید به جای کفش‌های نامناسب به سراغ کفی طبی بروید.

کفش طبی چیست؟


تاکنون مطلع شدید که کفش‌های طبی انواع مختلفی دارند و تنها به یک مدل محدود نمی‌شوند. اما حالا سؤال این است که چه عواملی باعث تفاوت آنها می‌شود و این کفش‌ها برای چه افرادی مناسب هستند.

کفش‌های طبی مناسبی برای افراد مسن نیستند، بلکه هر کسی که مشکلات پا یا اختلالات پزشکی دارد، می‌تواند از این نوع کفش استفاده کند. زیرا کفش‌های طبی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از ساختار کف پا، مچ پا و ساق پا محافظت می‌کنند. این نوع کفش برای افرادی مناسب است که در حال حاضر مشکلات پا دارند یا پای آنها از نظر مکانیکی مشکل دارد و این مسئله باعث افزایش خطر بروز مشکلات دیگر در پا می‌شود.

کفش‌های طبی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که مطابقت صحیح بدن را حفظ کرده و یک سطح نرم و محافظ برای پا ایجاد می‌کنند. این نوع کفش به حفظ حرکات صحیح پا کمک کرده و از پیچ خوردگی آن جلوگیری می‌کند. همچنین، کفش‌های طبی با طراحی‌های متنوعی واقعیت پیدا می‌کنند که با شرایط و نیازهای هر فرد تطابق داشته باشند.

 ویژگی‌های کفش طبی چیست؟


 برخی از مزایای استفاده از کفش طبی به شرح زیر می‌باشد:

 • یک بستر بیومکانیک مناسب برای پا که باعث بهبود مطابقت ساختار پا می‌شود و در هنگام راه رفتن به جذب ضربه و توزیع مناسب آن خواهد پرداخت.
 • ایجاد تناسب بین پاشنه و سایر نقاط پا که باعث پایداری پا می‌شود.
 • کفی منعطف آن باعث بهبود تعادل شما در هنگام راه رفتن خواهد شد.
 • محافظت مناسب از قسمت قوس کف پا و حفظ تناسب آن با مچ و زانو که باعث می‌‌شود فشار از روی قوس کف پا برداشته شود و ریسک پیچ خوردگی پا کاهش پیدا کند.
 • باعث احساس راحتی بیشتر می‌شود.

 چرا به کفش طبی نیاز داریم؟


 چرا به کفش طبی نیاز داریم؟

زنان طی تمام عمر خود با انواع فعالیت‌ها و وظایف مختلف روبه‌رو می‌شوند. اگر شما در یک شرکت معتبر و پرفعالیت فعالیت دارید و باید از یک جلسه به جلسه دیگر حرکت کنید، یا در خانه به دنبال کودکان خود می‌دوید و امور خانه را انجام می‌دهید، یا حتی در دوران بازنشستگی خود لذت می‌برید، همواره در معرض خطر آسیب دیدگی و مشکلات پا قرار دارید. بیماری‌های پا به دلایل مختلفی ایجاد می‌شوند، از جمله پوشیدن کفش نامناسب، آسیب دیدگی پا، بالا رفتن سن، یا اختلالات پزشکی مانند چکشی شدن انگشتان پا، پینه بستن پا، بدشکل شدن انگشتان و بونیون.

اگر چه مردان تمایل کمتری به استفاده از کفش‌های مد روز دارند، اما زنان عاشق این نوع کفش‌ها هستند. اما متأسفانه، کفش‌های پاشنه بلند و پنجه باریک که در اکثر مغازه‌ها موجود است، می‌تواند به پای شما آسیب برساند. این نوع کفش‌ها به شدت فشار روی پنجه‌های پا اعمال می‌کنند و باعث فشردگی و جمع شدن انگشتان پا می‌شوند. همچنین، توزیع نامناسب وزن بدن به دلیل استفاده از این نوع کفش‌ها می‌تواند باعث ایجاد فشار زیادی از سینه پا تا انگشتان پا شود.

به عبارت دیگر، احتمال بروز مشکلات مربوط به آسیب دیدگی پا در زنان بیشتر از مردان است. بنابراین، اهمیت استفاده از کفش‌های مناسب و توجه به سلامتی پا برای زنان بسیار حائز اهمیت است.

 مزایای استفاده از کفش طبی زنانه چیست؟


 هنگامی ‌که به استفاده از کفش طبی زنانه فکر می‌کنید چه چیزهایی به ذهن شما خطور می‌کند. تعداد زیادی از افراد از مزایای جادویی پوشیدن کفش طبی اطلاعی ندارند. در بخش زیر به برخی از مزایای استفاده از کفش طبی زنانه اشاره می‌کنیم:

 • پوشیدن کفش طبی باعث می‌شود که به طور مساوی از پای شما محافظت شود.
 • کفش طبی باعث افزایش دامنه حرکات پای شما خواهد شد.
 • این نوع کفش به رفع درد پا و تسکین سریع علائم و نشانه‌های حاصل از عدم تناسب پا کمک خواهد کرد.
 • کفش طبی باعث افزایش گردش خون در پاها می‌شود.
 • کفش طبی به شما احساس راحتی بیشتری می‌دهد.

به طور کلی کفش طبی با مزایای بی شماری همراه است که می‌‌تواند به بهبود کیفیت زندگی شما کمک کند و احساس خوبی را در شما به وجود بیاورد و دیگر ایستادن به مدت طولانی شما را اذیت نخواهد کرد. اگر شما به صورت مکرر دچار درد پاشنه پا می‌شوید یا دچار خار پاشنه هستید پوشیدن یک جفت کفش طبی مناسب به شما احساس بهتری می‌دهد و دیگر لازم نیست نگران ایستادن به مدت طولانی باشید.

کفش طبی مورد علاقه خود را پیدا کنید


کفش‌های طبی و انواع مختلف آن

 • کفش‌های طبی و قوس میانی آنها به یک مدل محدود نمی‌شود و همچنین ظاهر آنها نیز محدود به یک مدل نیست. مدل‌های متنوعی از کفش‌های طبی وجود دارند که می‌توانید بر اساس سلیقه خود انتخاب کنید و از آنها برای انجام امور روزمره خود استفاده نمایید.
 • اگر شما از پوشیدن صندل لذت می‌برید، خبر خوبی برای شما وجود دارد. انواع مختلفی از صندل وجود دارند که می‌تواند به خوبی از پای شما محافظت کند.
 • همچنین انواع مختلفی از کفش‌های طبی با پاشنه بلند وجود دارد که می‌توانید در مراسمات مختلف مانند مهمانی‌ها، عروسی‌ها و حتی قرارهای مهم کاری از آنها استفاده کنید.
 • برای افرادی که پوشیدن کفش‌های تخت را ترجیح می‌دهند، نیز کفش‌های طبی مناسب وجود دارد که می‌توانند در طول روز بپوشند و احساس راحتی حاصل از آن را تجربه کنند.
 • در ماه‌های سرد سال، پوشیدن یک جفت بوت یا نیم بوت به شما برای در امان ماندن از سرما و گرم شدن پا کمک خواهد کرد. بوت‌های طبی با ایجاد محافظت بهتر از پا، از ناراحتی شما جلوگیری می‌کنند و می‌توانید انواع جدید و زیبای آنها را انتخاب کنید.
 • کفش‌های کتانی معمولی مورد استقبال زنان قرار دارد و ساختار منعطف آنها در کنار طراحی جدید باعث محبوبیت بیشتر این نوع کفش‌ها شده است.
 • اگر شما عاشق گشت و گذار و ورزش کردن هستید، خرید کفش‌های کتانی ورزشی را به شما پیشنهاد می‌دهیم زیرا باعث می‌شود به راحتی حرکت کنید و به انجام فعالیت‌های روزمره خود بپردازید. این نوع کفش از بروز درد و ناراحتی در هنگام راه رفتن جلوگیری می‌کند.
 • کفش راحتی نیز طرفداران زیادی دارد و می‌‌توان آن را در منزل پوشید تا در هنگام راه رفتن از پا محافظت کند و احساس خوبی را برای شما به وجود بیاورد.

 چگونه یک کفش طبی مناسب را انتخاب کنیم؟


 کفش طبی مورد علاقه خود را پیدا کنید

اکنون فرصت مناسبی است تا به دنبال صندل، کفش تخت، بوت، کفش کتانی و حتی کفش پاشنه بلند طبی بگردید تا علاوه بر احساس بیشتری از راحتی، از پای خود نیز محافظت کنید. این نوع کفش‌ها برای درمان برخی از مشکلات پا مانند انگشت چکشی، بونیون، انحراف انگشتان، تغییر شکل انگشتان، صافی کف پا، پهن شدن پا و موارد مشابه استفاده می‌شوند. این مشکلات به خصوص در زنانی که به عنوان حرفه‌ای پرمشغله فعالیت می‌کنند و به دلیل شغلی که دارند مجبور به استفاده از کفش‌های پاشنه بلند هستند، بسیار رایج هستند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان پروتز تلفن نوبت دهی کلینیک