ساخت کفی سی ان سی: مراحل و مزایای ساخت کفی طبی با دستگاه CNC

  1. خانه
  2. مقالات
  3. ساخت کفی سی ان سی: مراحل و مزایای ساخت کفی طبی با دستگاه CNC

تکنولوژی سی ان سی به طور گسترده در صنعت محصولات پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از زمینه‌هایی که از اهمیت واقعی تکنولوژی سی ان سی در آن بهره برده شده است، زمینه ارتوپدی و پروتزها (O&P) است. تولید دستی این نوع محصولات نیازمند زمان بسیار طولانی و تجربه و مهارت بسیار بالا است. به همین دلیل، هر راهکار مهندسی که بهبود کیفیت فرآیند تولید را به هدف دارد، مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از این تکنولوژی منجر به کاهش زمان تولید، هزینه‌های تولید و نیاز به کار فیزیکی انسان می‌شود و در عین حال بهبود شرایط محیطی تولید را فراهم می‌کند. با استفاده از تجویز کفی طبی سی ان سی، می‌توانید اطمینان داشته باشید که ارتزهای کاملاً سفارشی برای هر بیمار و هر پا را دریافت خواهید کرد. هر جفت ارتز با استفاده از آخرین نرم‌افزارها و با دقت بسیار بالا، با توجه به مشخصات شما طراحی می‌شود.

متخصصین مرکز جامع توان‌بخشی امید با استفاده از فناوری پیشرفته اسکن که شکل دقیق پای شما را اندازه‌گیری می‌کند ، کلیه کفی‌ها را تولید می‌کند. این کار کمک می‌کند تا درک کنید که کدام قسمت از پاهای شما به پشتیبانی اضافی نیاز دارد. پزشکان پس از ساخته شدن ارتز، هرگونه تنظیم نهایی را انجام می‌دهند تا اطمینان حاصل شود که کفی شما برای شرایط و فرم پا کاملاً مناسب است.جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت در کلینیک امید با شماره تلفن‌­های ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ و ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰ تماس حاصل فرمایید.

 

 

چرا بهتر است کفی طبی سی ان سی را انتخاب کنید؟


چرا بهتر است کفی طبی سی ان سی را انتخاب کنید

پاهای شما بی همتا است ، به این معنی که الگوی راه رفتن شما – یا گذاشتن پای شما – نیز بی نظیر است. علاوه بر این ، شرایط مربوط به پا ، مانند بیرون زدگی‌های استخوان یا انگشت چکشی، نیز بر نحوه راه رفتن شما تأثیر می‌گذارد. کفی کاملا متناسب با پای شما طراحی و ساخته شده است. پزشکان کفی‌های سفارشی را در کلینیک با استفاده از جدیدترین فن آوری اسکن پا و ساخت ارتز تهیه می‌کنند.

کفی‌های خارج از قفسه به اندازه سفارشی ها موثر نیستند ، زیرا به راحتی نمی‌توانند برای اصلاح مسائل خاص بیومکانیکی طراحی شوند. محصولات خارج از قفسه بر اساس اندازه کفش به فروش می رسند ، اما اکثر ما اندازه استاندارد یا در واقع پای متقارن نداریم. این کفی‌ها اغلب به صورت متناسب برش داده می‌شوند اما به سادگی از دقت یک محصول سفارشی برخوردار نیستند.

علاوه بر کفی‌های استاندارد که شرایط خاصی را برطرف نمی‌کنند ، طول عمر آن‌ها نیز کمتر از نول های سفارشی است. اگر پزشکان بخواهند ناحیه نرم را به کفی که می‌توانند اضافه کنند اضافه کنند ، اگر می‌خواهند ناحیه ای را که می‌توانند تثبیت کنند. پزشکان می‌توانند ناحیه ای را نازک کنند ، آن را ضخیم تر کنند ، قوس را افزایش دهند – با سیستم سی ان سی همه چیز ممکن است ، بنابراین پس از ساخت محدود نمی‌شوند.

کفی‌ها می‌توانند کیفیت خود را برای حدود ۳ سال حفظ کنند اگرچه اگر بیش از یک جفت را هم‌زمان استفاده کنید ، عمر آن‌ها بیشتر می‌شود.

مزایای کفی طبی سی ان سی

مزایای کفی طبی سی ان سی

ارتزها به طور سنتی با گرفتن قالب از بدن، معمولاً با استفاده از گچ، ساخته می‌شوند. سپس از این قالب به عنوان راهنما برای دستگاه سی ان سی جهت ایجاد ارتز مورد نیاز استفاده می‌شود. اما در حال حاضر، به جای قالب‌های فیزیکی با استفاده از گچ که برای ارتزهای پا استفاده می‌شود، پزشکان از اسکن دیجیتالی از پای بیمار استفاده می‌کنند. این روش انقلابی به دلیل مزایای زیر است:

۱- تمیز: دیگر نیازی به استفاده از ظروف گچی کثیف و زباله‌زایی ندارید.

۲- سریع: دیگر نیازی به انتظار سفت شدن گچ نیست و شما می‌توانید قالب خود را در چند ثانیه داشته باشید.

۳- آسان: استفاده از این روش حتی برای کاربران جدید نیز آسان است.

۴- دقیق: هر نسخه ارتز به دقت نسخه قبلی آن مطابقت دارد.

۵- سودآور: نیاز به قالب کمتر است و هزینه را کاهش می‌دهد.

طراحی بهینه

استفاده از کفی طبی سی ان سی مزایای بهینه طراحی را ارائه می‌دهد: حتی کاربران جدید نیز می‌توانند به راحتی استفاده کنند، دقت کامل ، و کاهش قابل توجهی در زمان تولید و هزینه. سی ان سی همچنین گزینه ورود اطلاعات مورد نیاز را ایجاد می‌کند که یک نسخه ارتتیک سفارشی ایجاد می‌کند.

تولید بهینه 

هنگامی که شما بهترین فرآیند طراحی را دارید که سازگاری ، قابلیت استفاده عالی و قالب ریزی دقیق را ارائه می‌دهد ، این فرصت را دارید که بهترین محصول تولید شده را داشته باشید. دستگاه سی ان سی محصولی را که از بالاترین کیفیت برخوردار است و مهم تر از همه محصولی که به بیمار بیشترین راحتی و دقیقاً همان چیزی را که برای زندگی خوب خود نیاز دارند ، تضمین خواهد کرد.

کاربردهای کفی طبی سی ان سی


کاربردهای کفی طبی سی ان سی

کفی‌ها می‌توانند در درمان تعدادی از شرایط مفید باشند و می‌توانند راحتی بیشتری ایجاد کنند و به کاهش خطر آسیب بیشتر ، به ویژه در دونده‌ها کمک کنند.

خار پاشنه 

خار پاشنه رسوبات کوچک و برجسته کلسیم است که در نزدیکی پایه استخوان پاشنه ایجاد می‌شود و باعث التهاب بافت نرم اطراف می‌شود.

آتل‌های شین (Shin splints)

آتل‌های شین

اسپلنت های شین جزو ابزار کمکی مشترک در دوندگان است، این یک اصطلاح عمومی است که برای توصیف درد یا حساسیت ناشی از ورزش در قسمت داخلی ساق پا استفاده می‌شود اما اغلب به صورت مرکزی در امتداد جلوی ساق احساس می‌شود.

بونیون ها 

بونیون ها یک تغییر شکل انگشت شست است که با یک توده استخوانی دردناک مشخص می‌شود و در مفصل پایه انگشت ایجاد می‌شود.

انگشتان چکشی

انگشتان چکشی تغییر شکل دردناک سه انگشت میانی است ، جایی که انگشتان پا همیشه خم هستند. این امر می‌تواند انعطاف پذیر باشد ، با مقداری انعطاف پذیری در مفصل ، یا سفت و محکم باشد ، در حالی که مفصل از حالت تراز خارج شده و انگشت پا قادر به حرکت نیست.

سزاموئیدیت 

سزاموئیدیت که با درد در قاعده انگشت شست پا مشخص می‌شود ، این وضعیت در اثر التهاب دو استخوان ریز به نام استخوان سزاموئید ایجاد می‌شود. کار آن‌ها این است که تاندون‌ها را از مفصل انگشت شست دور نگه دارند.

ورم کف پا 

ورم کف پا شایع ترین شکل درد در پاشنه است و هنگامی اتفاق می‌افتد که رباط فاشیای کف پا در امتداد پایین پا دچار پارگی در بافت شود. این درد اغلب به صورت سوزش ، درد تیز یا درد در پاشنه توصیف می‌شود و به ویژه هنگام برخاستن از حالت حاد احساس می‌شود.

متاتارسالژیا 

متاتارسالژیا اغلب مانند راه رفتن با پای برهنه روی سنگریزه توصیف می‌شود، و یک بیماری خاص نیست ، بلکه نشانه سایر مشکلات پا است. مشخصه آن درد در ناحیه توپ پا در زیر استخوان‌های متاتارس است.

سندرم درد پاتلوفمورال 

سندرم درد پاتلوفمورال یک نوع درد مبهم و ناراحت‌کننده در قسمت جلوی زانو و اطراف کلاهک زانو است. این نوع درد، یکی از شایع‌ترین آسیب‌ها در حین دویدن است، اگرچه افرادی که فعالیت ورزشی دویدن ندارند نیز ممکن است از آن رنج ببرند، به ویژه افرادی که برای مدت طولانی پشت میز کار مشغول هستند.

اختلال عملکرد پشت استخوان درشت نی 

این سندرم به علت اختلال عملکرد پشت استخوان درشت نی ایجاد می‌شود. اختلال عملکرد خلفی تیبیالیس، که یک تاندون مهم است، عضله ساق پا را به استخوان‌های داخل پا متصل می‌کند و قوس را نگه داشته و در حین راه رفتن پا را پشتیبانی می‌کند. درد و ناراحتی عموماً در طول تاندون قابل مشاهده است و احتمالاً در حین فعالیت‌هایی مانند دویدن بیشتر خواهد بود. اگر این مشکل درمان نشود، ممکن است پیشرونده شود و منجر به مشکلاتی مانند صافی کف پا شود.

کفی‌های مخصوص دویدن

کفی‌های مخصوص دویدن

پزشکان همچنین کفی‌های ارتز را برای استفاده در فعالیت‌های ورزشی مختلف مانند اسکی و دویدن تولید می‌کنند. دونده‌ها معمولاً کاربرانی با سایش بالا هستند ، با علائم کمتری و بدون شناسی دقیق آسیب، به این معنی که کفی‌های “خارج از قفسه” همیشه به صورت موثر کار نمی‌کنند. کفی ارتتیک می‌تواند به مواردی که اغلب به عنوان “شکنجه” توصیف می‌شوند و باعث می‌شود یک دونده احساس درد بعد از دوره‌های طولانی مانند زمان آموزش ماراتن کند ، کمک کند. کفی‌های در حال اجرا از مواد با چگالی کم ساخته شده اند تا حرکت بیشتری را از طریق پا نسبت به کفی‌های خاص یک شرایط لازم داشته باشند. کفی‌های سی ان سی مزایای زیر را برای ورزشکاران دارند:

  • ایجاد تعادل بهتر
  • قدرت و کنترل بیشتر
  • ماندگاری بیشتر
  • کنترل حمایتی راحت تر
  • توسط بسیاری از ورزشکارهای حرفه ای پوشیده می‌شود

از پاهای خود به طور کامل در هر مرحله از دویدن خود با کفی‌های سفارشی پشتیبانی کنید ، این سیستم اسکلت شما را هماهنگ می‌کند تا عملکرد بهتری در پیست ، جاده یا کوه داشته باشد. در این مسیر با این کفی‌های سفارشی سی ان سی احساس خوبی داشته باشید ، هر کفی به صورت جداگانه روی CAD طراحی شده تا کاملاً با مشخصات قوس منحصر به فرد پای شما مطابقت داشته باشد. طرح شما در پایگاه داده ذخیره می‌شود و به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به ارسال بسته‌های اضافی پا ، دوباره آن را سفارش دهید.

با ایجاد یک سکوی پایدارتر که وزن شما را به طور مساوی روی پاهایتان پخش می‌کند ، تعادل بهتر را ارتقا دهید ، هنگام دویدن کفی را احساس خواهید کرد ، بنابراین منبع اضافی مقاومت را برای ایجاد قدرت بیشتر فراهم می‌کنید. آن‌ها همچنین می‌توانند به جلوگیری از درد پا مانند ورم کف پا ، خار پاشنه و انگشتان پای گلف بازان کمک کنند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان پروتز تلفن نوبت دهی کلینیک