صندل مناسب دوران بارداری

  1. خانه
  2. کفش و کفی طبی
  3. صندل مناسب دوران بارداری

_____»__ ___ذ_î _ê _ت___ز___ê__ 6

بارداری تغییرات زیادی در بدن زنان ایجاد می‌کند و بسیاری از زنان شکایت‌های مختلفی دارند. یکی از این شکایات، درد پا در طول بارداری است. افزایش وزن طبیعی در این دوره، باعث تغییر مرکز گرانش بدن می‌شود و باعث افزایش فشار به زانوها و پاها می‌شود. دو مشکل شایع در پاهای زنان باردار شامل انحراف مچ پا و ادم است که می‌تواند منجر به درد در پاشنه‌ها، قوس کف پایی یا سینه پا شود. همچنین، گرفتگی عروق و مشکلات عضلانی ممکن است در طول راه رفتن به وجود آید. بنابراین، زنان باردار نیاز دارند تا اطلاعات کافی در مورد سلامت پاهای خود در این دوره را کسب کنند تا از مشکلات کمتری رنج ببرند.

شماره تماس:    ۱-۸۸۸۹۸۴۴۰-۰۲۱

دلایل

انحراف بیش از حد مچ پا و ادم، دو مشکل شایعی هستند که زنان باردار با آن مواجه می‌شوند. انحراف بیش از حد مچ پا، یا به آن صافی کف پا نیز گفته می‌شود، حالتی است که قوس‌های کف پایی به طور ناگهانی از بین می‌روند و پاها هنگام راه رفتن به سمت داخل چرخش می‌یابند. این موضوع می‌تواند باعث فشار زیاد و التهاب فاسیای پلانتار، که بند فیبروزی از پاشنه تا جلوی پا است، شود. انحراف بیش از حد می‌تواند باعث درد شدید در پاها هنگام راه رفتن و افزایش کشش در عضلات پا و ساق پا شود. علت اصلی این مشکل، افزایش وزن و فشار زیاد است که به آنها وارد می‌شود. همچنین، انحراف مچ پا در افرادی با صافی کف پا و افرادی با اضافه وزن رایج است. ادم یا تورم در پاها معمولاً در نیمه دوم بارداری رخ می‌دهد و ناشی از تجمع بیش از حد خون در دوران بارداری است.

اسکن فشاری کف پا

 

WeightbearingView

 

با توجه به اسکن فشاری، می‌توان نقاطی که تحمل فشار نامتوازن دارند و نحوه توزیع وزن را ارزیابی کرد و با توجه به آن، کفی یا صندل مخصوص را تهیه کرد. این روش ارزیابی و اسکن هیچ ضرری برای مادر و کودک ندارد.

جه صندل هایی برای دوران بارداری مناسب است

صندل‌های مناسب برای دوران بارداری، صندل‌هایی هستند که زیاد تخت نیستند و کفش‌های بنددار نیستند. این نوع کفش‌ها نیاز به خم شدن و بستن دارند که برای دوران بارداری مناسب نیستند. همچنین، کفش‌های پاشنه بلند نیز مناسب نیستند زیرا باعث فشار به کمر می‌شوند و دردهای کمر را تشدید می‌کنند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان پروتز تلفن نوبت دهی کلینیک