صندل مناسب دوران بارداری

  1. خانه
  2. کفش و کفی طبی
  3. صندل مناسب دوران بارداری

_____»__ ___ذ_î _ê _ت___ز___ê__ 6

 

بارداری باعث ایجاد تغییرات زیادی در بدن زنان می شود. بسیاری از زنان شکایت های شایعی در طول بارداری خود دارند. یکی از این شکایات پا درد در بارداری است. به دلیل اضافه وزن طبیعی در طول بارداری، مرکز گرانش کاملا تغییر می یابد. این امر باعث تغییرحالت تحمل وزن و افزایش فشار به زانوها و پاها می شود. دو مشکل شایع پا که زنان باردار با آن روبرو می شوند شامل انحراف مچ پا و ادم است. این مشکلات می تواند باعث درد در پاشنه ها، قوس کف پایی یا سینه پا می شود. همچنین بسیاری از زنان ممکن است با گرفتگی عروق و مشکلات عضلانی در پا در طول راه رفتن روبرو شوند. به همین دلیل، برای تمامی زنان باردار مهم است تا اطلاعات زیادی در مورد سلامت پاهای خود در طول حاملگی کسب کنند تا در این ۹ ماه از مشکلات کمتری رنج ببرند.

شماره تماس:    ۱-۸۸۸۹۸۴۴۰-۰۲۱

دلایل

انحراف بیش از اندازه مچ پا و ادم مشکلات شایعی هستند که زنان در طول بارداری تجربه می کنند. انحراف بیش از حد مچ پا که به آن صافی کف پا نیز می گویند حالتی است که در آن قوس های کف پایی در حالت تحمل وزن از بین می روند و پاها هنگام راه رفتن به سمت داخل چرخش پیدا می کند. این امر می تواند باعث اعمال فشار زیاد و التهاب فاسیای پلانتار، بند فیبروزکه از پاشنه تا جلوی پا امتداد امتداد می یابد، شود. انحراف بیش از حد می تواند می تواند باعث دردناک شدن پا هنگام راه رفتن و افزایش کشش در عضلات پا و ساق پا شود. علت اینکه بسیاری از زنان از انحراف مچ پا رنج می برند افزایش وزن و در نتیجه آن افزایش فشار است. همچنین انحراف مچ پا در افرادی با صافی کف پا و افرادی که اضافه وزن دارند شایع است. ادم که به آن تورم در پاها نیز می گویند معمولا در نیمه دوم بارداری اتفاق می افتد. ادم در نتیجه تجمع بیش از اندازه خون در دوران بارداری اتفاق می افتد.

اسکن فشاری کف پا

 

WeightbearingView

 

با توجه به اسکن فشاری می توان نقاطی که تحمل فشار نامتوازن دارند و نیز نحوه توزیع وزن را ارزیابی نمودو با توجه به آن کفی یا صندل مخصوص را تهیه کرد( لازم به ذکر است این نحوه ارزیابی و اسکن هیچگونه ضرری برای مادر و کودک ندارد.

جه صندل هایی برای دوران بارداری مناسب است

  • صندل هایی که زیاد تخت نباشد.
  • کفش بنددار نپوشید (این کفش ها نیاز به خم شدن و بستن دارند و برای دوران بارداری مناسب نیست)
  • کفش پاشنه بلند نپوشید (این کفش ها باعث فشار به کمر میشود و کمر دردهای بارداری را تشدید میکند)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست

You cannot copy content of this page

تلفن نوبت دهی کلینیک