فاکتورهای انتخاب قوزبند طبی خوب برای درمان قوز بالای کمر

  1. خانه
  2. بریس
  3. فاکتورهای انتخاب قوزبند طبی خوب برای درمان قوز بالای کمر

قوزبند طبی

اگر موقعیت وضعی سر شما به جلو متمایل است به دلیل اینکه بخش فوقانی کمر شما به عقب برآمده است، ممکن است مبتلا به کیفوز توراسیک (گوژپشتی) باشید. در این شرایط، برای بهبود موقعیت وضعی بدن خود نیاز است فعالیت زیادی انجام دهید؛ زیرا این وضعیت فشار زیادی به ستون فقرات وارد کرده و با گذشت زمان و افزایش سن بدتر می‌شود.

به مرور زمان، نشستن بیش از حد در مقابل صفحه نمایش کامپیوتر، موبایل‌ها و تلویزیون‌ها می‌تواند این وضعیت را بدتر کند. بهتر است هرچه زودتر به اصلاح وضعیت بپردازید تا نتایج مثبت‌تری ببینید. این اقدام نه تنها می‌تواند از درد جدی و مشکلات پزشکی جلوگیری کند، بلکه احساس راحتی شما را نیز افزایش می‌دهد.

قوزبندهای کیفوز، اصلاح‌کننده‌های موقعیت وضعی پوشیدنی هستند که برای دستیابی به حالت مناسب بدن و پشتیبانی از حالت صاف بدن مناسب هستند.

کیفوز توراسیک علت‌ها و خطرات


کیفوز ستون فقرات در ناحیه قفسه سینه، به برامدگی بیش از حد بخش فوقانی کمر شما یعنی در جایی که ستون فقرات ناحیه قفسه سینه قرار دارد گفته می‌شود. کیفوز توراسیک به علت عدم تعادل میان گروه‌های عضلانی مقابل هم، در قفسه سینه و کمر شما بوجود می‌آید که با گذشت زمان، به دلیل باقی ماندن در حالت قوز، پیشرفت کرده و شدت پیدا می‌کند و در نهایت باعث خمیده شدن کمر می‌گردد. با کوتاه شدن عضلات در ناحیه قفسه سینه شما و دراز شدن عضلات ناحیه فوقانی کمر شما و در نهایت سفت شدن و منقبض ماندن آن‌ها در این وضعیت، این شکل برای ستون فقرات شما ایجاد می‌گردد. خبر خوب این است که اگر کیفوز توراسیک به علت موقعیت وضعی بعد ایجاد شده باشد و در مراحل اولیه متوجه آن شده باشید، قابل اصلاح و برگشت است.

شما باید در اولین فرصت ممکن، این وضعیت را اصلاح کنید. زیرا هر قدر بیشتر در این وضعیت باقی بمانید، مشکلات سلامتی بیشتری دامن گیر شما خواهد شد؛ از جمله :

  • هایپر لوردوزیس (انحنای بیش از حد ستون فقرات در ناحیه لامبر)
  • دیسک فتق ایجاد شده با افزایش بار وزن روی ستون فقرات
  • درد کتف و گردن ناشی از موقعیت وضعی متمایل به جلوی سر
  • گردش خون ضعیف در مغز
  • افزایش خطر سقوط و شکستگی و کاهش تحرک با افزایش سن
  • خستگی ناشی از عدم تراز صحیح بدن و گردش خون ضعیف
  • درد کمر و درد عضلانی ناشی از کشش عضلات و تلاش برای صاف ایستادن

قوزبندهای طبیعی برای کیفوز توراسیک – آیا استفاده از آن‌ها فایده‌ای دارد؟


قوزبند طبی

مطالعات نشان داده‌اند که بریس‌های موقعیت وضعی، منجر به بهبود قابل توجه موقعیت وضعی در افراد مبتلا به کیفوز توراسیک می‌شوند اما عمدتاً در نوجوانان دچار ناهنجاری‌های ستون فقرات کاربرد دارند. در حالی که افراد نوجوان و جوان پتانسیل تغییر شکل بدن خود با استفاده از یک بریس را دارند، مشاهدات نشان می‌دهند که بزرگسالان نمی‌توانند با استفاده از بریس، تغییر چشمگیری را در انحنای ستون فقرات خود تجربه کنند.

بهترین روش برای اصلاح این وضعیت، اصلاح عدم تعادل عضلات درگیر در این موقعیت وضعی است. با سفت شدن عضلات کشیده شده کمر و منبسط کردن عضلات کوتاه شده ناحیه قفسه سینه خود می‌توانید به مرور زمان از وضعیت گوژپشتی خود رهایی یابید. با این وجود قوزبندهای طبی می‌توانند یک ابزار عالی برای کمک به شما در بهبود سلامت ستون فقرات ناحیه توراسیک و اصلاح موقعیت وضعی شما باشد.

به عبارت دیگر این قوزبندها کمر شما را در یک موقعیت طبیعی‌تر و صاف‌تر قرار می‌دهند، بستن قوزبند طبی باعث برداشته شدن فشار از روی ستون فقرات و کاهش کشش در عضلات شما می‌شود؛ بنابراین شما می‌توانید بدون درد، خستگی و سفتی عضلات، در موقعیت صاف‌تری بایستید.

موقعیت وضعی گوژپشتی باعث سفتی عضلات و کشش آن‌ها می‌شود که این امر به نوبه خود باعث سخت‌تر شدن این وضعیت می‌گردد. مجموعه این عوامل، چرخه خطرناکی را می‌سازد که باعث بدتر شدن کیفوز توراسیک می‌شود. پوشیدن قوزبند طبی باعث کشش کمتر ماهیچه‌های کمر و سفت شدن آن‌ها می‌شود. بنابراین شما می‌توانید این چرخه را بشکنید.

شما می‌توانید قوزبند طبی را در حین انجام فعالیت‌های روزمره خود بپوشید و برای انجام تمریناتی که به اصلاح کیفوز توراسیک کمک می‌کنند آن را در بیاورید. بعد از انجام تمرینات، با پوشیدن قوزبند می‌توانید از خنثی شدن اثر ورزش‌هایی که انجام داده‌اید، جلوگیری کنید.

با پوشیدن قوزبند طبی، به جای آن که عضلات شما مجدداً به عدم تعادل خود یعنی به وضعیت کشیدگی بیش از حد عضلات کمر و کوتاهی عضلات قفسه سینه بازگردند، کمر شما در وضعیت خنثی قرار خواهد گرفت؛ به طوری که اصلاحاتی که انجام داده‌اید، می‌توانند تاثیر خود را بگذارند.

باید در یک قوزبند طبی اصلاح کننده موقعیت وضعی خوب به دنبال چه چیزهایی باشیم


قوزبند طبی

بهترین اصلاح کننده موقعیت وضعیت، بسته به نیازهای شما انتخاب می‌شود. اگر به دلیل کیفوز، درد و خستگی رنج می‌برید، احتمالاً باید از یک قوزبند طبی کارآمد استفاده کنید که به کاهش فشار وزن بر روی کمر شما کمک کند.

اگر می‌خواهید از بروز کیفوز زودرس جلوگیری کنید و قبل از بدتر شدن وضعیت موقعیت وضعیت بدن خود را اصلاح کنید، ممکن است از یک محصول اصلاح موقعیت وضعیت بدن خود لذت ببرید که به تشخیص موقعیت وضعیت ضعیف کمک کرده و به شما یادآوری کند که باید با صاف ایستادن آن را برطرف کنید.

قابلیت تنظیم 

قابلیت تنظیم، در انتخاب یک قوزبند طبی بسیار اهمیت دارد. قوزبند طبی بدون قابلیت تنظیم نمی‌تواند مناسب بدن شما شود و در نتیجه حمایت و پشتیبانی کافی را فراهم نمی‌کند. به دنبال قوزبندی بگردید که از نقاط بسیاری، قابل تنظیم باشد و با فیزیولوژی بدنی شما هماهنگ باشد.

راحتی

با توجه به اینکه قوزبند باید به طور مداوم پوشیده شود، لازم است برای پوشیدن طولانی مدت و در حین نشستن پشت میز، رانندگی کردن یا انجام کارهای دستی، راحت باشد.

قوزبندهای ساخته شده از جنس فوم نرم، بهترین گزینه برای راحتی هستند. اگرچه اندکی پف دارتر از سایر قوزبندهای بندی هستند که برای «پنهان ماندن از دید» طراحی شده‌اند.

سهولت استفاده

برای اینکه اطمینان داشته باشید که همیشه از قوزبند طبی خود استفاده می‌کنید، حتماً باید بستن و درآوردن آن راحت باشد. اگر هر بار پوشیدن و درآوردن آن وقت گیر و سخت باشد، ممکن است به اندازه کافی برای پوشیدن آن مشتاق نباشید. اگر قوزبند دارای قابلیت شستشوی آسان باشد نیز مزیت خوبی است که استفاده از آن را آسان‌تر می‌کند.

قابلیت تنفس

لازم است قوزبند شما از موادی ساخته شده باشد که از تعرق و ناراحتی پیشگیری کند؛ به خصوص اگر برای پوشیدن روی پوست طراحی شده باشد.

پشتیبانی کامل از کمر

ممکن است قوز بندهای کمر که صرفاً پشتیبانی بسیار بالایی از کمر را ارائه می‌کنند، در ایجاد انحنای غیرطبیعی در بخش پایینی ستون فقرات شما که هایپر لوردوزیس نامیده می‌شود، مشارکت داشته باشد.

بنابراین قوزبندهای طبی که بتوانند به طور کامل از تنه شما خصوصاً در ناحیه کمر پشتیبانی کنند، می‌توانند علاوه بر اصلاح کیفوز، به اصلاح یا پیشگیری از هایپر لوردوزیس نیز کمک کنند.

آیا یک اصلاح کننده موقعیت وضعی، همان چیزی است که نیاز دارید؟ 


اگرچه تحقیقات پزشکی کمی در حمایت از اثربخشی بریس‌های کمری برای اصلاح موقعیت وضعی در افراد سالم وجود دارد، اما افرادی که از این محصولات استفاده می‌کنند، از درد رهایی پیدا کرده و از مزایای یک موقعیت وضعی مناسب و خوب بهره می‌برند. بسیاری از بریس‌های کمری، به شما کمک می‌کنند تا عضلات وضعی خود را فعال نموده و با تقویت آن‌ها بهبود موقعیت وضعی شما حاصل گردد.

همچنین، استفاده از قوزبند طبی همراه با ورزش‌های کمر و شکم و تکنیک‌های ماساژ، که باعث شل شدن عضلات سفت شده و کوتاه شده قفسه سینه می‌شوند، می‌تواند به شما در اصلاح کیفوز توراسیک کمک کند.

اصلاح موقعیت وضعیت بدن خود بدون استفاده از قوزبند و با انجام حرکات ورزشی اصلاحی برای کیفوز توراسیک، ممکن است باشد. اما استفاده از قوزبند می‌تواند به شما کمک کند تا به سرعت‌ترین نتایج را ببینید و به طور پتانسیل، درد کمر شما را تسکین دهد. عواقب موقعیت وضعیت نادرست بسیار جدی است؛ زیرا ممکن است به سلامتی ستون فقرات شما آسیب برساند و عامل اصلی کمردرد مزمن باشد.

احتمالاً مزایای موقعیت وضعیت مناسب بدن، بسیار بیشتر از آنچه که بیشتر افراد فهمیده‌اند می‌باشد.

وقتی موقعیت وضعیت بدن خود را اصلاح می‌کنید، می‌توانید از اعتماد به نفس بیشتر، گردش خون مناسب و اکسیژن‌رسانی، دریافت انرژی و دامنه حرکات زیاد، لذت ببرید. وضعیت روحی شما بهبود یافته و می‌توانید قابلیت‌های خود را ببینید. بسیاری از افراد از بریس‌های کمر و سایر اصلاح کننده‌های موقعیت وضعی، در سفر خود به سوی موقعیت وضعی مناسب و اصلاح شده بهره می‌برند. مطمئناً بهترین قوزبند طبی برای شما، قوزبندی است که استفاده از آن به شما احساس راحتی بدهد و ساده باشد و به شما در به دست آوردن موقعیت وضعی مناسب کمک کرده و پشتیبانی لازم را برای عضلات وضعی شما را به ارمغان بیاورد و آن‌ها را فعال نماید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان پروتز تلفن نوبت دهی کلینیک