قوزبند اداری برای اصلاح وضعیت صحیح بدن در حین کار و پیشگیری از درد

 1. خانه
 2. بریس
 3. قوزبند اداری برای اصلاح وضعیت صحیح بدن در حین کار و پیشگیری از درد

اکنون روزها، کارمندان ساعات زیادی را در محل کار و نشسته پشت میزهای اداری سپری می‌کنند. وضعیت بد بدن یکی از بزرگترین نگرانی‌ها در بین کارکنان و کارمندان است.

قوزبندهای اداری، نوعی وسیله اصلاح کننده وضعیت هستند که برای استفاده روی بدن شما طراحی شده اند. آنها معمولاً بر وضعیت کمر و شانه‌های شما متمرکز هستند و بسته به مشکلات منحصر به فرد وضعیت تان، به اشکال مختلف در دسترس هستند.

قوزبندهای اداری از طیف گسترده‌ای از مواد، از نئوپرن گرفته تا اسپندکس ساخته می‌شوند. گاهی اوقات شامل یک ماده سخت مانند یک دیسک پلاستیکی یا میله برای کمک به پشتیبانی بیشتر هستند. قوزبندهای اداری کمک می‌کند تا رایج‌ترین مشکلاتی را که افراد برای قرارگیری صحیح کمر و شانه در محل کار خود دارند، برطرف کنند. قوزبندهای اداری ممکن است به گونه‌ای طراحی شده باشد که شانه‌های شما را عقب نگه دارد و از خم شدن جلوگیری کند یا از ستون فقرات کمر شما پشتیبانی کند. قوزبندهای اداری که امروزه وجود دارد به طور معمول مجزا هستند و بسیاری از آنها را می‌توان در زیر لباس پوشید بدون اینکه کسی متوجه شود. پزشک شما ممکن است بر اساس نیازهای شما توصیه کند که فقط برای چند دقیقه در روز یا کل مدت کار خود این قوزبند را بپوشید.

معمولاً در عرض چند هفته بعد از پوشیدن قوزبند، افراد شروع به بهبودی می‌کنند. هدف نهایی کمک به آموزش ستون فقرات و عضلات برای نگه داشتن فرم صحیح است، به این معنی که در نهایت، دیگر نیازی به قوزبند نخواهید داشت.

اگر با کمردرد دست و پنجه نرم می‌کنید، و فکر می‌کنید که ممکن است نتیجه بد نشستن در محل کار باشد، از پزشک یا فیزیوتراپ خود مشاوره بگیرید. از آنجا که متخصص فیزیوتراپی در ارزیابی و درمان تراز بندی ستون فقرات تخصص دارد، می‌تواند نیازهای شما را بررسی کند، درباره سبک زندگی شما و دردی که احساس می‌کنید سوالاتی بپرسند و در مورد وسیله تصحیح کننده وضعیت یا نوع مناسب قوزبند اداری به شما مشاوره دهند که بهترین کمک به شما خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی قوزبندهای اداری و یا برای دریافت نوبت در کلینیک امید با شماره تلفن‌ ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰ تماس حاصل فرمایید.

انواع قوزبندهای اداری 


انواع مختلفی از دستگاه‌های تصحیح کننده وضعیت یا قوزبندهای اداری وجود دارند و هر یک به مشکلات مختلف پوزیشن بدن می‌پردازند. پزشک یا متخصص طب فیزیکی می‌تواند پس از ارزیابی نیازهای سلامتی شما، در مورد بهترین مدل به شما مشاوره دهد. قوزبندهای اداری برای وضعیت بدن را می‌توان به چند دسته اصلی تقسیم کرد.

بریس‌های الاستیک کراس بک 

بریس‌های الاستیک کراس بک از انواع قوزبندهای اداری 

بریس‌های کشی کراس بک راحت پوشیده می‌شوند و صاف و صیقلی و دارای قسمت‌های مجزا هستند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که شانه‌های شما را عقب نگه می‌دارند، به شما کمک می‌کنند تا صاف بایستید، دردی را که به دلیل خم شدن یا قوز کردن دارید کاهش می‌دهد. این قوزبندهای اداری می‌تواند به ویژه برای کسانی که تمام روز پشت میز می‌نشینند و ساعت‌ها با صفحه کلید یا صفحه رایانه مشغول هستند، مفید است.

در قوزبند اداری الاستیک کراس بک، بندها زیر هر بازو و بالای هر شانه قرار می‌گیرند. به طور کلی سبک وزن هستند و اگر به درستی نصب شوند ناراحت کننده نیستند.

بریس‌های قالب دار 

بریس‌های قالب دار از انواع قوزبندهای اداری 

بریس‌های کمری قالب دار شدت بیشتری نسبت به قوزبند کشی کراس بک دارند. این بریس‌ها به طور معمول برای افرادی که مشکلات جدی در وضعیت نشستن در محل کار یا اداره دارند توصیه می‌شود. همچنین، قوزبندها ممکن است برای افرادی که از آسیب دیدگی بهبود می‌یابند یا دارای مشکلاتی مانند اسکولیوز هستند مفید باشند.

بریس‌های کمری قالب دار شامل عناصر سفت مانند میله‌ها یا صفحاتی هستند که برای محافظت و حمایت از ستون فقرات طراحی شده اند. این مدل بریس‌ها هم قابل جدا شدن هستند، به این معنی که شخص می‌تواند آنها را در صورت نیاز بپوشد و دربیاورد. این بریس‌ها به طور معمول در کل طول کمر قرار می‌گیرند، از روی شانه‌ها عبور می‌کنند و دور ناحیه کمر می‌پیچند.

بریس‌های کمری بلند 

بریس‌های کمری بلنداز انواع قوزبندهای اداری 

قوزبندهای بلند و کشیده برای همه کسانی که از وضعیت بسیار بد بدن یا آسیب شدید رنج می‌برند، شدیدترین حالت را دارند. بریس‌ها از پایین گردن تا بالای باسن شما قرار می‌گیرند و از کمر شما محافظت می‌کنند. این مدل بریس کمر معمولاً صاف و صیقلی و گسسته نیست و فرد فقط باید به توصیه پزشک یا متخصص کایروپراکتیک از آن استفاده کند.

کمربندهای محافظتی 

کمربندهای محافظتی از انواع قوزبندهای اداری 

کمربندهای ساپورتی، که بعضا کمربندهای ساپورتی کمری نیز نامیده می‌شوند، به دور کمر و پایین تا میان کمر بسته می‌شوند. آنها در کمک به افرادی که از کمردرد در محل کار رنج می‌برند موثر هستند. ممکن است برای کسانی که مدت طولانی می‌نشینند مفید باشند، زیرا ثابت شده است که دیسک‌های کمر را تحت فشار قرار می‌دهد. همچنین ممکن است به کسانی که اشیا سنگین را مرتباً در محل کار خود بلند می‌کنند، که دلیل مکرر آسیب کمر است، کمک کنند.

قوزبندهای اداری برای چه لازم و مناسب است؟ 


اگر در حال حاضر وضعیت نشستن درستی دارید و درد کمر، گردن و شانه ندارید، به احتمال زیاد نیازی به قوزبند اداری ندارید. با این حال، پوشیدن این بریس هیچ آسیبی به شما نمی‌رساند. برای تعیین مناسب بودن یک قوزبند اداری، به دنبال متخصص کایروپراکتیک باشید و سوالات زیر را در نظر بگیرید:

 • چند وقت یک بار درد کمر یا عضله را تجربه می‌کنید
 • در چه جایی درد رخ می‌دهد
 • آیا موارد خاص یا فعالیت‌هایی وجود دارد که باعث شود درد آن بدتر شود
 • چه مدت درد ادامه دارد
 • آیا در گذشته جراحی یا جراحتی داشته اید
 • آیا بیماری از جمله آرتروز یا اسکولیوز دارید
 • آیا سبک زندگی شما فعال است یا کم تحرک هستید
 • آیا به غیر از درد کمر، گردن یا شانه علائم دیگری را تجربه می‌کنید
 • چند ساعت در روز در محل کار خود پشت میز را نشسته یا ایستاده اید

با پزشک ستون فقرات قرار ملاقات بگذارید و آماده پاسخگویی به این سوالات در هنگام ملاقات خود باشید. تشخیص از طریق اینترنت امکان پذیر نیست، و سلامت ستون فقرات یک مسئله بسیار جدی است زیرا به کل سیستم عصبی مرکزی شما متصل می‌شود.

قبل از خرید یا پوشیدن قوزبند یا هر نوع قوزبند اداری با متخصص ستون فقرات صحبت کنید و توصیه‌های آنها را جدی بگیرید. روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید برای بهبود وضعیت بدن خود انجام دهید، و آنها ممکن است روش‌های درمانی جایگزین را به جای یا در کنار دستگاه اصلاح کننده وضعیت بدن توصیه کنند.

بهبود وضعیت کاملاً پوشیده از قوزبند 


علاوه بر پوشیدن بریس یا قوزبند، روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید وضعیت بدن خود را بهبود ببخشید. تمریناتی وجود دارد که می‌توانید روزانه انجام دهید تا به بهبود وضعیت بدن و کاهش کمر درد و درمان‌های فیزیوتراپی کمک کند.

فیزیوتراپی ممکن است ترکیبی از درمان در مطب، تمرینات در منزل و قوزبند را برای بهترین نتیجه توصیه کند.

تمریناتی برای بهبود وضعیت

تمرینات زیادی وجود دارد که می‌توانید به تنهایی انجام دهید تا به بهبود وضعیت بدن کمک کند، از حرکات کششی ملایم و سبک گرفته تا تمرینات هوازی و قدرتی.

توصیه می‌شود هنگام تلاش برای بهبود وضعیت بدن، بر تقویت عضلات اصلی خود تمرکز کنید. یوگا و پیلاتس ورزش‌های خوبی هستند، زیرا برای مبتدیان به اندازه کافی ملایم هستند و اغلب در یک حالت گروهی انجام می‌شوند. مربیان می‌توانند به شما کمک کنند تا وضعیت صحیحی داشته باشید و با گذشت زمان خواهید فهمید که به اصلاحات کمتری نیاز دارید. به عبارت دیگر، حافظه عضلانی بدن شما شروع به اصلاح خودکار می‌کند.

ارتقا وضعیت درست بدن در هنگام خواب

خواب نادرست یکی دیگر از منابع اصلی درد کمر و گردن برای بسیاری از افراد است. از آنجا که به طور معمول نمی‌توانید قوزبند را هنگام خواب بپوشید، ایجاد عادت‌های خوب ضروری است.

سعی کنید به پشت بخوابید و بالشتی زیر زانو قرار دهید تا منحنی طبیعی ستون فقرات را پشتیبانی کند. یا درحالی که زانوها را خم کرده اید اما تا سینه جمع نشده است بخوابید. همچنین استفاده از بالشی که به اندازه کافی از گردن شما پشتیبانی کند و انتخاب تشکی سفت و محکم بسیار مهم است.

عادت‌های روزمره برای وضعیت بهتر 

روزانه کارهای زیادی انجام می‌دهیم که ممکن است باعث پوزیشن بد شود، اما روش‌هایی وجود دارد که می‌توانیم این عادت‌ها را اصلاح کنیم. اگر شما هم از وقت زیادی برای نگاه کردن به تلفن خود در محل کار استفاده می‌کنید، احتمالاً متوجه شده‌اید که پشت گردن شما درد می‌کند.

همچنین، اگر تمام روز را به کامپیوتر نگاه می‌کنید، ممکن است احساس فشار در شانه‌ها و قسمت فوقانی کمر کنید. برای حل این مشکلات رایج، به جای اینکه سر خود را به سمت پایین خم کنید تا به صفحه نمایش نگاه کنید، حتماً مانیتور خود را تا سطح چشم بالا بیاورید. از زیر مانیتوری استفاده کنید تا صفحه رایانه شما به سطح چشم برسد.

اگر بیشتر روز را نشسته می‌گذرانید، بهتر است یک بالشتک نگهدارنده کمر را برای صندلی میز خود امتحان کنید. همچنین، حتماً بایستید و در فواصل معین به اطراف حرکت کنید تا عضلات شما کشیده شوند. با این روش‌ها می‌توانید پوزیشن بد خود را بهبود بخشید و درد و ناراحتی را کاهش دهید.

درمان کایروپراکتیک برای وضعیت نادرست بدن

اگر با پوزیشن بد بدن دست و پنجه نرم می‌کنید و مرتباً درد کمر و گردن را تجربه می‌کنید، قرار ملاقاتی با متخصص طب فیزیکی بگذارید. تکنیک‌های کایروپراکتیک، از جمله تنظیم ستون فقرات، ماساژ درمانی و فیزیوتراپی، ممکن است توصیه شود.

فقط یک متخصص کایروپراکتیک قادر به ارزیابی کامل سلامت ستون فقرات شما و تعیین وضعیت بد بدن شما خواهد بود. از آنجا، یک برنامه درمانی جامع برای کمک به حل مشکل ارائه خواهد شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان پروتز تلفن نوبت دهی کلینیک